poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Pożyczki udzielane przez parabanki

Parabanki wciąż cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju, głównie ze względu na możliwość uzyskania błyskawicznej pożyczki. Na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe firmy, które starają się przyciągnąć potencjalnych pożyczkobiorców atrakcyjnymi usługami finansowymi. Koszty związane z udzieleniem przez nie pożyczki zależą od wielu czynników, dlatego przed wybraniem konkretnej oferty należy dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami.

Co to jest parabank?

Parabanków nie można utożsamiać z bankami, chociaż wiele z nich świadczy podobne usługi finansowe. Główną różnicą jest fakt, że ich działalność nie jest regulowana przez prawo bankowe. Potencjalny klient może skorzystać z usług wyłącznie w oparciu o prawo cywilne. Parabanki nie podlegają nadzorowi finansowemu, a także nie obejmuje ich system gwarantowania depozytów. Większość tego typu firm działających na polskim rynku specjalizuje się przede wszystkim w udzielaniu pożyczek. W przeciwieństwie do kredytu bankowego parabanki oferują błyskawiczną pomoc finansową, ograniczając formalności do minimum – nierzadko świadcząc usługi całkowicie online. Co więcej, wybrane z nich proponują wsparcie również osobom zadłużonym, które widnieją w bazach BIK lub KRD. W efekcie otrzymanie pożyczki w parabanku jest znacznie łatwiejsze niż uzyskanie kredytu bankowego, ale wiąże się także ze znacznie wyższymi kosztami otrzymania finansowego wsparcia.

Opłaty za pożyczkę

Nie sposób jednoznacznie określić konkretnej wysokości opłat dla pożyczek udzielanych przez parabanki. Wzrost konkurencyjności sprawia, że coraz więcej tego typu firm finansowych proponuje swoim klientom darmową pożyczkę. W ramach takiej usługi można uzyskać pieniądze na wyjątkowo preferencyjnych warunkach, bez oprocentowania. Możliwość skorzystania z takiej oferty dotyczy wyłącznie klientów dotrzymujących terminu spłaty, który w przypadku darmowych pożyczek najczęściej obejmuje maksymalnie okres miesiąca lub dwóch. Niestety, wspomniana promocja dotyczy finansowego wsparcia na stosunkowo niskie kwoty, które nie zawsze są satysfakcjonujące dla pożyczkobiorców. Wysokość oprocentowania pożyczek w parabankach może być nawet kilkukrotnie wyższa względem analogicznych kredytów bankowych. Należy jednak podkreślić, że koszty często obejmują także szereg innych, dodatkowych opłat. Wiele parabanków umożliwia skorzystanie z oferty po uprzednim uiszczeniu przez klienta tak zwanej opłaty weryfikacyjnej. Dodatkowe koszty mogą być także związane z ubezpieczeniem pożyczki oraz z opłatami manipulacyjnymi. Jeśli komuś zależy na przedłużeniu terminu spłaty, również musi liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Na całkowitą sumę spłaty wpływają też opłaty za opóźnienie – dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie ustalonego terminu.

Pożyczki udzielane przez parabanki są najszybszym sposobem na uzyskanie finansowego wsparcia. Należy jednak liczyć się z kosztami takiej pomocy, które obejmują nie tylko wysokie oprocentowanie, ale także szereg dodatkowych opłat. Najlepszą propozycją są krótkoterminowe pożyczki darmowe, ale dotyczą one stosunkowo niskich kwot.

Tekst dostarczony przez partnera: Pozyczka-Online.info – Szybkie pożyczki

1 Comment

  • VinV

    Na pewno takie parabanki udzielają pożyczek szybko. Ale według mnie, mogły by nieco zmniejszyć ich koszty. Wtedy na pewno by miały więcej klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *