wtorek, 21 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Pożyczki społecznościowe – co zrobić by je dostać

Nie ma chyba osoby, która od czasu do czasu nie musiała by pożyczyć pieniędzy. Zwykle w takim wypadkach, kierujemy nasze kroki do banku, by właśnie w tej instytucji złożyć wniosek o kredyt. Jednakże banki, nie są dla nas dzisiaj jedyną alternatywą. Możemy bowiem pożyczyć pieniądze z firm pożyczkowych, czy od osób prywatnych. Powstały nawet specjalne portale internetowe, które umożliwiają składanie wniosków o pożyczki od takich osób. Pożyczki społecznościowe, stają się więc w naszym kraju coraz bardziej popularne i ilość osób, które za ich pomocą uzupełniają swoje braki w domowym budżecie ciągle rośnie. Z całą pewnością ilość osób które korzystają z tego rodzaju pożyczek byłaby większa, gdyby nie zbyt mała ilość Inwestorów, czyli osób którzy udzielają pożyczek. W związku z tym, często po złożeniu wniosku po pożyczkę, musimy dosyć długo czekać zanim znajdzie się odpowiednia ilość Inwestorów, którzy prześlą nam pieniądze. Ale co gdy potrzebujemy pożyczyć pieniądze szybko? Poniżej podamy kilka porad, dzięki którym będziemy mieli szansę szybciej dostać potrzebne nam środki.

Dla Inwestorów, najważniejsza jest zawsze kwestia bezpieczeństwa. Po prostu chcą oni, aby pieniądze które komuś pożyczyli do nich wróciły. Dlatego zanim przeleją do wnioskodawcy swoje środki, będą chciały go jak najbardziej poznać. W związku z tym, zanim złożymy wniosek o pożyczkę, powinniśmy zweryfikować jak najwięcej danych. Weryfikacji podlegają nasze dane osobowe, adres, miejsce zamieszkania, miejsce pracy, nasze dochody czy nasza historia kredytowa znajdująca się w bazach Biura Informacji Kredytowej. Na pewno jeżeli pożyczkodawca będzie miał możliwość sprawdzenia naszych danych, miejsca pracy itp., będzie o wiele bardziej skłonny by przelać nam pieniądze, więc warto jak najwięcej rzeczy zweryfikować.

Jak podają statystyki, Inwestorzy bardzo chętnie pożyczają pieniądze tym, którym wcześniej udzielili pożyczki i oddali ją w terminie. Dlatego na początku warto pożyczać małe kwoty, szybko je oddać by w ten sposób budować swoją wiarygodność kredytową. Gdy będziemy ją mieli, nawet gdy będziemy potrzebować dużych kwot, nie będziemy mieli problemów z uzyskaniem pożyczki. Aby szybko pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej, musimy mu zaoferować atrakcyjne oprocentowanie. W przypadku pożyczek społecznościowych, sami ustalamy jego wysokość, podobnie jak i wysokość bonusów dla pożyczkodawców. Jeżeli będą one na odpowiednim poziomie, na pewno szybko znajdziemy osoby, które pożyczą nam pieniądze.

Pożyczenie pieniędzy od osób prywatnych, wcale nie musi być trudne. Musimy tylko w odpowiedni sposób zapewnić im atrakcyjny zysk i utwierdzić ich w przekonaniu że jesteśmy uczciwymi pożyczkobiorcami, a pieniądze szybko pojawią się na naszym koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *