wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Pożyczki prywatne – gdzie szukać ofert

W momencie gdy brakuje nam na koncie pieniędzy, a potrzebujemy szybko gotówki, najczęściej zwracamy się o pomoc do znajomych lub członków naszej rodziny. Zazwyczaj pożyczamy od nich niewielkie kwoty (do 500 zł), które oddajemy im, gdy tylko dostaniemy wypłatę czy emeryturę. Jednakże zdarzają się sytuację, gdy pożyczyć musimy większą kwotę. Co wtedy zrobić? Na pomoc od najbliższych ciężko w takiej sytuacji liczyć. Musimy iść do banku i tam poprosić o pożyczkę. Jednakże w bankach nie zawsze pożyczkę dostaniemy. W takim wypadku pozostanie nam tylko jedno rozwiązanie – pożyczka od osoby prywatnej.

Czy łatwo jest uzyskać pożyczki od osób prywatnych? Okazuje się że łatwiej niż w banku. Oczywiście pod warunkiem, że taką osobę znajdziemy. A wcale nie jest to takie łatwe. Powie ktoś, że w sieci internetowej ogłasza się tysiące osób, oferujących pożyczki prywatne. Jednakże cały problem polega na tym, że zazwyczaj są to oszuści, którzy tylko chcą wyłudzić od nas pieniądze, a na nam je pożyczyć. Zgadamy się z tym, że w sieci internetowej najłatwiej jest znaleźć Inwestorów, którzy będą skłonni pożyczyć nam pieniądze, ale na pewno musimy poświęcić trochę czasu na znalezienie uczciwego Inwestora, który pieniądze nam pożyczy. Ogłoszenia które tam znajdziemy, musimy przepuścić przez swoisty filtr. Otóż jeśli tylko zobaczymy, że kontakt z ewentualnym pożyczkodawcą odbywać się ma za pośrednictwem SMS lub telefonu z grupy „drogich”, to lepiej od razu sobie takie ogłoszenie skreślmy. Podobnie jak od tych osób, które uzależniają wypłatę pieniędzy od wpłacenia prowizji, np. za rozpatrzenie wniosku. Na 99% są to oszuści a nie pożyczkodawcy. Albo od takich, którzy wymagają od nas olbrzymiego zabezpieczenia. Jeżeli szukamy pożyczki od osoby prywatnej najlepiej skorzystać ze specjalnych portali, które oferują pożyczki społecznościowe. Tam można o wiele szybciej znaleźć uczciwych pożyczkodawców, ale musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli poddać się wnikliwej weryfikacji, zanim ktoś zdecyduje się nam pieniądze pożyczyć.

Jeśli chodzi o Internet, to możemy szukać pożyczki od osoby prywatnej na różnego rodzaju forach internetowych. Ale i tutaj musimy być ostrożni. Albowiem nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie klawiatury i czy rzeczywiście uczciwie opisuje nam swoje doświadczenia. Ale na pewno takie wpisy na forach mogą nam też dać wiele informacji pomocnych w poszukiwaniu osoby, która pożyczy nam pieniądze.

Gdzie jeszcze możemy szukać ofert związanych z pożyczkami prywatnymi? Możemy pytać naszych znajomych lub członków rodziny. Może oni znają kogoś, kto takie  pożyczki prywatne może nam zaoferować. Taka informacja może okazać się najlepsza, gdyż będzie to osoba sprawdzona, która komuś już takiej pożyczki udzieliła.  

Chociaż ogłoszeń od osób oferujących pożyczki prywatne są tysiące, to jednak znalezienie dobrego i uczciwego inwestora wcale nie jest takie łatwe. Musimy być ostrożni, by nie dać się oszukać i zamiast dodatkowych pieniędzy na naszym koncie, nie pojawiły się na nim kolejne braki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *