wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Pożyczki dla zadłużonych

Jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, Polacy zadłużają się coraz bardziej. Co więcej, mamy coraz to większe problemy z terminową spłatą długów. Jednakże osoby zadłużone często w dalszym ciągu szukają okazji, by jeszcze pożyczyć pieniądze. Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż tylko powiększa istniejący problem a nie rozwiązuje go. Zastanówmy się jednak, czy osoby zadłużone mają szansę na kolejne pożyczki i kredyty.

Kredyt konsolidacyjny

Jeżeli mamy kilka kredytów i chcemy się ich pozbyć, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas kredyt konsolidacyjny. Jest on oferowany przez większość banków, jednakże aby go dostać, musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie obejdzie się bez zdolności kredytowej. Bank musi mieć pewność, że w terminie będziemy spłacać naszą ratę. Ponadto, kredyt taki musi być dobrze zabezpieczony. Zazwyczaj, banki będą wymagać od nas wpisu do hipoteki nieruchomości, jednakże przy niższych kwotach może się bez tego obejść. Musimy pamiętać, że składając wniosek o kredyt konsolidacyjny, nie będziemy mieli do dyspozycji żadnych pieniędzy. Bank który nam takiego kredytu udzielił, przeleje pieniądze na spłatę posiadanych przez nas bankowych zobowiązań. Dlaczego taki kredyt jest dla nas korzystny? Otóż zamiast kilku rat, będziemy oddawać tylko jedną, często o wiele niższą niż suma wcześniejszych rat. Dlatego w naszym domowym budżecie pozostanie o wiele więcej pieniędzy. Kredyt konsolidacyjny, możemy dostać jeśli nasze zobowiązania są realizowane w sposób terminowy lub z niewielkimi opóźnieniami. Jeśli jednak sprawą egzekucji długów zajmuje się komornik, o takim kredycie raczej powinniśmy zapomnieć. 

Pożyczki dla zadłużonych w firmach pożyczkowych

Jeśli nie mamy szans na kredyt lub pożyczkę w banku ze względu na nasze zadłużenie, możemy skorzystać z pożyczek w firmach pożyczkowych. Wiele z nich oprócz chwilówek, oferuje pożyczki ratalne, które są udzielane nawet na okres 48 miesięcy. Co ważne dla zadłużonych, część z nich nie sprawdza rejestru Biura Informacji Kredytowej lub innych rejestrów dłużników, więc bez względu na wysokość posiadanego zadłużenia spokojnie pożyczkę możemy dostać. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są to pożyczki drogie i w dosyć istotny sposób obciążą one nasz domowy budżet. 

Pożyczki dla zadłużonych u osób prywatnych

Jednym z rozwiązań jeśli chodzi o pożyczki dla zadłużonych, mogą okazać się pożyczki prywatne. W sieci internetowej można znaleźć wiele osób, które takie pożyczki oferuje i to na lepszych warunkach niż wspomniane wcześniej firmy pożyczkowe. Jednakże w tym przypadku musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy musieli pożyczkodawcy zaoferować jakieś zabezpieczenie. Przy wyższych kwotach będzie to wpis do hipoteki, przy niższych zastaw na pojeździe czy też innym przedmiocie. Na pewno jest to ciekawa opcja dla zadłużonych, jednakże musimy wystrzegać się oszustów, którzy mogą obiecywać pieniądze, których nigdy nie zobaczymy.

Jak więc widzimy, pożyczki dla zadłużonych są jak najbardziej dostępne na rynku. Jednakże jeszcze raz ostrzegamy wszystkich przed ich zaciąganiem. Szybko mogą one doprowadzić do spirali zadłużenia, z której niezmiernie trudno jest wyjść. Lepiej jest poszukać dodatkowych dochodów lub też obniżyć koszty naszego życia by w naszym domowym budżecie pojawiły się dodatkowe pieniądze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *