wtorek, 16 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak pożyczyć pieniądze przez Internet?

Od jakiegoś czasu bardzo popularnym produktem kredytowympożyczki przez Internet. Są one oferowane przez firmy pożyczkowe, które coraz odważniej wchodzą na polski rynek. Widać to chociażby po ilości reklam, które pojawiają się w telewizji czy Internecie. Dzięki coraz większej dostępności do sieci internetowej, większa ilość osób może z nich skorzystać, więc nie ma się co dziwić, że z każdym rokiem zwiększa się ilość wnioskujących o pieniądze online. Z pewnością było by ich jeszcze więcej, jednakże część osób obawia się, że pożyczki online to sprawa niezwykle skomplikowana i mogą sobie z wszystkimi procedurami poradzić. Tymczasem wcale nie jest to sprawa skomplikowana i nawet osoba która na co dzień nie ma wiele wspólnego z surfowaniem po sieci, spokojnie z wszystkim sobie poradzi. Tym bardziej, że strony firm pożyczkowych są niezwykle czytelne i intuicyjnie.

Etapy pożyczania pieniędzy przez Internet

Jeżeli stwierdzimy, że musimy pożyczyć pieniądze i chcemy to zrobić przez Internet, musimy przede wszystkim usiąść spokojnie przed komputerem. Potem powinniśmy przejść kilka etapów, które doprowadzą nas do szczęśliwego końca i do zasilenia naszego konta w banku. Poniżej przedstawiamy co zrobić, aby szybko i sprawnie pożyczyć pieniądze przez Internet.

Etap 1: Wybór firmy pożyczkowej.

Na naszym rynku pożyczek online funkcjonuje obecnie bardzo dużo firm. I co ciekawe, pojawia się ich coraz więcej. Dla klientów, to bardzo dobra wiadomość, gdyż konkurencja niejako wymusza na firmach pożyczkowych walkę o klientów i proponowanie im coraz lepszej oferty. Jeżeli więc nigdy nie korzystaliśmy z oferty firm pożyczkowych, możemy mieć niezłą „zagwostkę” w czasie wyboru firmy, w której złożymy wniosek. Czym powinniśmy się kierować? Przede wszystkim szukajmy takich, które mają rachunki w tym samym banku co i my. Znacznie przyspieszy to cały proces, a pieniądze szybko pojawią się na rachunku. Szukajmy też firm, które oferują pożyczki za darmo. Dzięki temu, po spłacie długu w terminie, oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Firm które dla nowych klientów mają taką ofertę jest sporo, więc na pewno szybko znajdziemy tę najbardziej dla nas odpowiednią.

Etap 2 – rejestracja w bazie danych

Gdy mamy już wybraną firmę, musimy się w niej zarejestrować. Nie jest to jakieś bardzo skomplikowane i trwa zaledwie kilka minut. W czasie rejestracji, podajemy tylko nasze podstawowe dane, które znajdują się w naszym dowodzie osobistym. Ponadto niezbędne jest też przekazanie firmie numeru telefonu, a także konta bankowego. To właśnie na to konto zostaną przesłane pieniądze. W formularzu rejestracyjnym mamy także pytania dotyczące naszych dochodów, zatrudnienia itp.

Etap 3 – weryfikacja danych

Podane przez nas w czasie rejestracji dane, musimy zweryfikować. W tym celu z konta które podaliśmy w czasie rejestracji powinniśmy przelać na konto firmy w której składamy wniosek niewielką kwotę. Zwykle jest to 1 grosz lub 1 złotówka. Co ważne, większość firm wymaga, aby przelew dokonywany był z konta, którego nikt nie współdzieli i które nie jest kontem do prowadzonej działalności gospodarczej. Gdy przelew weryfikacyjny dotrze na rachunek firmy, można potwierdzić dane osobowe.

Etap 4 – złożenie wniosku o pożyczkę

Po rejestracji możemy już składać wniosek o pożyczkę. Zazwyczaj dokonujemy tego za pośrednictwem suwaków, którymi zaznaczamy ile chcemy pożyczyć i po jakim czasie zadłużenie oddamy. Co ważne, zaznaczając kwotę jaka nas interesuje, cały czas widzimy także ile pożyczka będzie nas kosztować (chyba że korzystamy z pożyczki za darmo). Kwota ta na pewno się nie zmieni.

Etap 5 – oczekiwanie na decyzję

Większość firm pożyczkowych, gdy tylko uzyska wniosek przystępuje do jego rozpatrzenia (oczywiście jeżeli złożymy wniosek w godzinach pracy firmy). Ponieważ nie musimy przesyłać żadnych dokumentów do firmy, pożyczkodawca sprawdza tylko rejestry dłużników i jeżeli w nich nie figurujemy, praktycznie zawsze pożyczka zostanie nam przyznana. Oczekiwanie na decyzje trwa więc zazwyczaj około 5-10 minut, po czym jesteśmy informowani czy pieniądze uzyskamy czy też nie.

Etap 6 – wypłata środków

Jeżeli decyzja w sprawie przyznania pożyczki jest pozytywna, firma od razu wykonuje przelew na podane wcześniej konto. Jeżeli więc znajduje się ono w tym samym banku co i rachunek firmy pożyczkowej, pieniądze mamy do swojej dyspozycji w ciągu kilku minut od złożenia wnioski i jego pozytywnego rozpatrzenia.
Jak więc widać, złożenie wniosku o pożyczkę przez Internet wcale nie jest jakieś skomplikowane i nie ma się co obawiać, czy sobie z tym poradzimy. Zawsze zresztą możemy liczyć na pomoc pracowników firm, w której składamy wniosek, co znacznie ułatwia całą procedurę.

Jak możemy pożyczyć ponownie pieniądze w firmie pożyczkowej

Bardzo często zdarza się, że po skorzystaniu z pierwszej pożyczki, musimy ponownie złożyć o pożyczkę przez Internet. Możemy wtedy skorzystać z oferty nowej firmy lub złożyć wniosek ponownie w tej samej. Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, będziemy od nowa przechodzić wszystkie etapy jakie podawaliśmy wcześniej. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na ponowne złożenie wniosku w tej samej firmie, mamy dwie możliwości. Po pierwsze po zalogowaniu się na nasz profil w firmie pożyczkowej, od razu możemy składać wniosek o pożyczkę. Mamy też i drugą możliwość. Możemy złożyć wniosek za pośrednictwem SMS-a wysyłając odpowiedni kod na numer podany na stronie firmy. Jak widzimy, przy ponownym ubieganiu się o pożyczkę w tej samej firmie, omijamy etap rejestracji czy weryfikacji danych. Znacznie przyspiesza to całą procedurę, która i tak jest błyskawiczna.

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki w Internecie, musimy zdawać sobie sprawę z tego, chociaż pieniądze możemy uzyskać szybko i bez zbędnych formalności, to jednak ich koszty są dosyć wysokie. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, gdy korzystamy z pierwszej pożyczki za darmo. Dlatego zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku w jakiejś firmie pożyczkowej zastanówmy się dokładnie, czy na pewno pieniądze potrzebujemy i czy będziemy mieli wystarczającą ilość środków, by pieniądze na czas oddać.

1 Comment

  • Eryka

    Mój znajomy korzystał z takiej pożyczki. I nawet był zadowolony, bo oddal tyle samo ile pożyczył. A musiał szybko gotówkę zdobyć, bo zepsuł mu się samochód. Po wypłacie wszystko oddał i było ok. Ale ja nie wiem czy bym się na nią zdecydowała. Bałabym się chyba, że nie spłacę jej w terminie i będę miała kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *