środa, 17 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Gdzie pożyczymy pieniądze w weekend – 5 firm udzielających pożyczek w dni wolne od pracy

Niespodziewane wydatki, mogą „wyskoczyć” nam każdego dnia. Także i w dni wolne od pracy, do jakich zaliczamy sobotę czy niedzielę. Przecież także i w tych dniach może zepsuć się nam kran i będziemy musieli zawołać hydraulika, możemy znaleźć wyjątkową promocję na upatrzoną sukienkę, a na koncie pieniądze pojawią się dopiero za kilka dni. Co wtedy zrobić? Czy mamy zrezygnować z wyjątkowej promocji? Czy z naszego kranu woda musi kapać aż do poniedziałku? Oczywiście że nie, bo pieniądze możemy pożyczyć. Zwykle w takich sytuacjach idziemy do banku i to właśnie w tych instytucjach składamy wniosek o kredyt. Niestety banki w weekendy zwykle są zamknięte, więc ta alternatywa odpada. Kolejną szansą na dodatkowe pieniądze są znajomi lub rodzina. Jednakże nie każdy chce się przyznać, że nie ma na koncie żadnych oszczędności i musi prosić o pożyczkę. W związku z tym, jedyną alternatywą może dla nas mogą okazać się pożyczki, udzielane przez firmy pożyczkowe. Wiele z nich, przyjmuje wnioski i wypłaca pieniądze w soboty czy w niedzielę, więc jeżeli znajdziemy się w nagłej potrzebie, możemy w nich aplikować o pieniądze i mieć nadzieję, że nasza prośba będzie rozpatrzona pozytywnie.

W których firmach pożyczymy pieniądze w weekend?

Poniżej przedstawiamy kilka firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek także i w weekend.

Kredito24 – dzięki automatyzacji całego procesu związanego z rozpatrywaniem wniosku, o pieniądze w Kredito24 możemy składać przez 24 godziny na dobę. W firmie tej pożyczymy na 30 dni do 3 000 zł. Firma nie wymaga od nas poręczyciela czy też innego zabezpieczenia. „Poruszanie” się po stronie firmy jest niezwykle łatwe i intuicyjne więc każdy powinien poradzić sobie z wypełnieniem niezbędnych formularzy.

NetCredit – w firmie tej możemy składać wnioski o pożyczki zarówno w sobotę (w godzinach 8-20), jak i w niedzielę (w godzinach 9-20). NetCredit oferuje pożyczki na 30 dni, do wysokości 4 000 zł. Co ciekawe, każdy nowy klient tej firmy, może skorzystać ze specjalnej oferty, jaką jest pożyczka za darmo. Można w ten sposób pożyczyć do 2 000 zł. Jeżeli spłacimy pożyczkę w terminie, oddajemy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. NetCredit nie wymaga od swoich klientów zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach czy też zabezpieczenia pożyczki.

Vivus – jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych na naszym rynku. Każdego dnia, także w sobotę i niedzielę udziela ona pożyczek w godzinach 8 – 22. W jej ofercie znajduje się pożyczka na 30 dni a klienci firmy mogą pożyczyć nawet 5 000 zł. Dla nowych klientów firma proponuje pożyczki za darmo do wysokości 2 500 zł. Wnioskodawca nie musi udokumentować swoich dochodów, nie musi też szukać poręczyciela. Rozpatrywanie wniosku zajmuje zaledwie kilka minut, więc w przypadku pozytywnej decyzji, z pieniędzy możemy cieszyć się bardzo szybko.

SMS365 – w firmie SMS365 możemy uzyskać pieniądze przez 7 dni w tygodniu. W sobotę i niedzielę, możemy to zrobić w godzinach 10 – 18. W ofercie SMS365 znajduje się pożyczka do 3 000 zł. Dla nowych klientów możliwa jest pożyczka za darmo, do wysokości 200 zł. Uzyskanie pożyczki nie wymaga udokumentowania dochodów czy też zabezpieczenia. Czas związany z rozpatrzeniem wniosku to zaledwie kila minut, więc o decyzji dowiadujemy się w kilkanaście minut po złożeniu wniosku.

Wonga – firma pożyczkowa, oferująca min pożyczkę na 60 dni. Wonga rozpatruje wnioski także w weekend. W soboty i w niedziele firma pracuje w godzinach 9 – 17. Firma nie wymaga od swoich klientów zabezpieczenia pożyczki, a także udokumentowania swoich dochodów. Pieniądze można uzyskać bardzo szybko, podobnie jak i błyskawicznie wykonywany jest przelew na konto wnioskodawcy, w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak widać, istnieje wiele możliwości by w weekend zasilić swoje bankowe konto. Jednakże najważniejszym aspektem determinującym uzyskanie pieniędzy w weekend, jest bank w którym posiadamy rachunek. Jak wiadomo, w weekendy nie są wykonywane przelewy pomiędzy bankami. Są one tylko wykonywane pomiędzy klientami tego samego banku. Jeżeli więc chcemy w sobotę lub niedzielę zasilić swoje konto bankowe dodatkowymi środkami, musimy znaleźć firmę pożyczkową, która po pierwsze rozpatruje wnioski w te dni, a po drugie, ma rachunek w tym samym banku co i my. Na całe szczęście, wymienione wcześniej firmy mają konta w kilku bankach, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że rachunek ten będzie także i w naszym banku.

Ubiegając się o pożyczkę w firmach pożyczkowych, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie oferują one „tanich” pożyczek. W porównaniu z produktami bankowymi (kredyt), są one o wiele droższe i zwyczajnie będziemy musieli zapłacić sporo odsetek, prowizji czy innych opłat. Chyba że w danej firmie korzystamy z pożyczki za darmo, to wtedy po spełnieniu odpowiednich warunków nie zapłacimy nic. Jeżeli więc będziemy składać wniosek o pożyczki w weekend musimy być pewni, że w dniu w którym nadejdzie termin spłaty zadłużenia, będziemy mieli wystarczającą ilość środków, by dług oddać. W przeciwnym wypadku, lepiej sobie darować nową sukienkę, lepiej poczekać z cieknącym kranem, gdyż koszty związane z przedłużaniem terminu spłaty czy koszty upomnień i windykacji pożyczki, mogą nas wpędzić w spore tarapaty finansowe, z których bardzo trudno się wykaraskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *