wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Gdzie pożyczymy pieniądze bez zbędnych formalności

Zdecydowana większość z nas chce załatwiać swoje sprawy szybko i bez zbędnych formalności. I dotyczy to praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku pożyczania pieniędzy. Oczekujemy, że nasza prośba o pieniądze zostanie rozpatrzona szybko i bez zbędnych formalności. Ale czy zawsze możemy na to liczyć? Okazuje się, że nie. Zwłaszcza gdy złożymy wniosek o pożyczkę do banku. Będziemy tam musieli udokumentować nasze dochody, wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, czy nieskazitelną historią kredytową.

Dużo łatwiej pieniądze można pożyczyć w firmie pożyczkowej. Formalności jakie są związane z pożyczką udzielaną przez takie firmy są o wiele mniej skomplikowane, chociaż nie można powiedzieć że nie ma ich wcale. Musimy bowiem zarejestrować się w bazie danych firmy czy wykonać przelew weryfikacyjny. Chyba że korzystamy z pożyczki w danej firmie po raz kolejny, to wtedy procedury są o wiele łatwiejsze. Ale nie ma tu konieczności udokumentowania naszych dochodów, nie musimy proponować zabezpieczenia, a wiele firm pożyczkowych w dalszym ciągu nie sprawdza naszej historii kredytowej gromadzonej i przetwarzanej przez Biuro Informacji Kredytowej. Niestety wiąże się z tym jeden “haczyk”. Otóż jeśli chcemy skorzystać z pożyczki pozabankowej, musimy przygotować się na większe koszty z nią związane. A wszystko przez to, że dla pożyczkodawców pożyczka bez zbędnych formalności jest dosyć ryzykowna, więc ponoszą swoją marżę, aby rekompensować sobie ewentualne straty. Można więc powiedzieć, że uczciwie spłacający swoje zobowiązania ludzie muszą płacić więcej, gdyż spora część ludzi tego nie robi.

Jeszcze mniej procedur możemy spotkać w przypadku pożyczki od osób prywatnych. Zwłaszcza jeśli pożyczamy pieniądze od członka rodziny czy od znajomego. W wielu takich przypadkach, nie spisuje się nawet umowy pożyczki, chociaż zawsze jest to zalecane. Ale nawet gdy pożyczamy pieniądze od nieznajomej osoby, często wszystko kończy się na jednym spotkaniu i na podpisaniu umowy (czasem na podpisaniu weksla). Chyba że w grę wchodzi większa kwota, to w takim przypadku pożyczkodawca może zażyczyć sobie od nas jakiegoś zabezpieczenia, a z tym zawsze są związane dodatkowe formalności.

Pożyczka bez zbędnych formalności wcale nie musi być czymś niemożliwym. Chociaż musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będzie ona dla nas droższa niż w przypadku pożyczki w banku. Ale z nią akurat związane są dosyć duże formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *