czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Zainwestuj w biznes – pomoc drogowa

Założenie własnej działalności gospodarczej jest Twoim celem, jednak zastanawiasz się, co będzie pewne, opłacalne i wymagające pracy niewielkiej liczby osób? Warto wziąć pod uwagę działalność w zakresie usług pomocy drogowej. Zacznijmy od tego, że nie będziesz potrzebował własnego biura, przynajmniej na początku prowadzenia firmy, gdy szczególnie liczysz się z wydatkami. Lepiej przeznaczyć tę kwotę na skuteczną strategię promocyjną. Potrzebny będzie Ci przydomowy parking lub inny, bezpieczny teren, na którym flota będzie oczekiwała na przyjęcie zlecenia. Wszystkim, czego na początek będziesz potrzebował do rozwoju biznesu to prawo jazdy kategorii B oraz samochód typu autolaweta. Oczywiście przyda się zaangażowanie w powodzenie przedsięwzięcia oraz doświadczenie, jeżeli do tej pory pracowałeś w firmie o podobnym profilu działalności.

Czy zakup autolawety to duży wydatek?

Wydatki na firmę to konieczność, aby zrealizować marzenie o własnym biznesie. Najważniejsze, by dobrać rodzaj działalności o dużej szansie powodzenia. Wtedy inwestycje okażą się opłacalne, a Twoja firma odnotuje dodatni bilans finansowy. Zastanawiasz się z pewnością, co jest bardziej opłacalne:

  • zakup używanego pojazdu typu autolaweta, czy
  • leasing lub kredyt nowego, lub prawie nowego samochodu do usług pomocy drogowej?

 

Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety, jednak powinien zdecydować bilans zysków i strat, który ustalany jest indywidualnie. Jeżeli dysponujesz kwotą co najmniej kilkunastu tysięcy złotych, możesz znaleźć używaną autolawetę, jednak zwróć uwagę na jej stan techniczny, aby pomoc drogowa nie wymagała pomocy drogowej. Nowa autolaweta to duży koszt, jednak rozwiązaniem jest leasing lub kredyt na rozwój firmy. Nie musisz mieć wysokiego wkładu własnego, aby cieszyć się pewnością i niezawodnością nowego pojazdu. Dodatkowo zadbasz o pozytywny wizerunek firmy. Kupując używaną autolawetę, ograniczasz comiesięczne koszty rat kredytowych lub leasingowych. Inwestując w pojazd na raty, ograniczasz koszty serwisowania oraz dodatkowe, związane z koniecznością wymiany elementów pojazdu.

Artykuł przygotowany przez firmę Pomoc drogowa Magdeburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *