poniedziałek, 3 październikaTwój portal finansowy!
Dołącz do eToro za darmo

Wybór najlepszej działki budowlanej

Wybór najlepszej działki budowlanej
Pozostałe

Posiadanie własnego domu, to marzenie wielu osób. Oczywiście kto decyduje się na taką inwestycję doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to ogromny wysiłek, ale jej końcowy wynik, czyli własny dom szybko pozwala zapomnieć o wszystkich trudach i wysiłkach, jakie musieliśmy ponosić. Jednak zanim rozpoczniemy już kopanie fundamentów czy stawianie ścian budynku, musimy stać się posiadaczami działki budowlanej. Chyba że jesteśmy szczęściarzami i już ją posiadamy. A więc zastanówmy się, jak wybrać najlepszą działkę budowlaną.

Na samym początku, musimy znaleźć miejsce, gdzie pojawi się w przyszłości nasz dom. Najlepiej znaleźć kilka obiektów, z których potem wybierzemy ten, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Jak łatwo się domyśleć, powinniśmy w tym momencie zacząć przeglądać portale z ogłoszeniami, w których znajdują się ogłoszenia od osób, które chcą sprzedać działki budowlane. Portali tego typu jest bardzo dużo. Możemy je podzielić na dwie kategorie. Po pierwsze portale ogólne, w których znajdują się ogłoszenia z różnych kategori, a także ogłoszenia specjalistyczne, w których znajdują się oferty tylko powiązane z budową domu. Serwisy z ogłoszeniami są tak skonstruowane, aby jak najłatwiej znaleźć interesujące nas oferty. Mamy więc możliwość wybrania okolicy w której chcemy wybudować dom, powierzchni działki, jej ceny itp. Znacznie ułatwia to poszukiwania i skraca czas całego etapu.

Jeżeli mamy już wybrane działki (powinno ich być 3-4), należy skontaktować się ze sprzedającym, aby umówić się na wizytę. Powinniśmy wtedy poprosić właściciela działki by zabrał ze sobą dokumenty potwierdzające jej własność. Idealnie byłoby gdyby przyniósł aktualny odpis z księgi wieczystej, gdyż właśnie w niej znajduje się najwięcej informacji o jej stanie prawnym. Jeżeli właściciel takiego dokumentu nie ma, możemy sprawdzić jej stan prawny sami, jeśli będziemy znać jej numer księgi.

W czasie wizyty na działce, zwróćmy uwagę na kilka szczegółów. Chodzi przede wszystkim o jej kształt, dostęp do mediów, ukształtowanie terenu, położenie czy rodzaj gleby, jaka na działce się znajduje. W ogłoszeniach sprzedający często “koloryzują” i podają tylko jej zalety, “zapominając” o jej wadach. W czasie rekonesansu, możemy sprawdzić wszystko sami i zdecydować, czy dana działka jest dla nas odpowiednia. Dlatego na początku warto wybrać kilka, by później zdecydować się na tę najlepszą. A gdy już to zrobimy, będziemy mogli ruszyć pełną parą z pracami budowlanymi, by jak najszybciej wprowadzić się do naszego wymarzonego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *