poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Wady i zalety zakupów przez Internet

Twórcy Internetu z całą nie zdawali sobie sprawy jak bardzo zmienią Świat. Dzisiaj nasze życie jest wręcz oparte na Internecie i większość z nas korzysta z niego prawie codziennie. Za pośrednictwem sieci internetowej robimy przelewy, rezerwujemy hotele czy też wymieniamy waluty. Ale dla większości z nas Internet jest niezwykle pomocny do zakupów. Jak pokazują wszelkiego rodzaju badania, coraz częściej kupujemy różnego rodzaju produkty bez wychodzenia z domu, a właśnie za pośrednictwem sieci internetowej. Jak mówią te badania, najlepiej online sprzedają się książki i ubrania, ale także i inne produkty – w tym artykuły spożywcze – cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Zastanówmy się więc jakie są zalety i wady zakupów online.

Pierwszą zaletą o której mówią kupujący przez Internet jest oszczędność czasu. Nie musimy go tracić na dojazdy, na “wystwanie” w kolejkach itp. Idąc dalej w sieci internetowej mamy ogromny wybór towarów. Możemy wybierać z tysięcy sklepów które nie tylko znajdują się w naszym kraju ale i poza jego granicami. Możemy dzięki temu znaleźć produkty trudniej dostępne, lub takie które w naszym kraju jeszcze się nie pojawiły. Zakupy przez Internet dają nam także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Często produkty oferowane w sieci internetowej są tańsze niż te które kupujemy w sklepach tradycyjnych. Łatwiej nam jest też znaleźć sklepy, w których akurat na poszukiwany przez nas towar są jakieś promocje czy rabaty. Ponadto możemy do woli przeglądać wybrany przez nas produkt i zastanowić się czy rzeczywiście chcemy go kupić. Nie ma tu nachalnych sprzedawców, którzy za wszelką cenę chcą nam “wcisnąć” swój towar, czego wiele osób bardzo nie lubi. Mamy też czas na zapoznanie się z opiniami innych osób na temat produktu, który nas interesuje. Jak więc widać zalet kupowania przez Internet jest sporo i dlatego ludzie tak chętnie z takich zakupów korzystają.

Ale zakupy online to nie tylko zalety ale też i kilka wad. Przede wszystkim nie możemy dysponować kupionym online produktem od razu. Zwykle musimy kilka dni na niego poczekać. Nie możemy też w czasie zakupów towaru dotknąć czy przymierzyć, co dla wielu z nas ma ogromne znaczenie. Możemy też trafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy nie wyślą nam towaru pomimo zakończonej płatności. Istnieje też możliwość że w czasie transportu ze sklepu do naszego domu towar zostanie uszkodzony, a z tego na pewno nikt nie będzie zadowolony.

Oczywiście wad i zalet zakupów online może być jeszcze więcej, gdyż każdy z nas ma inne oczekiwania i inne wymagania co do takich zakupów. Co więcej to co dla jednego jest wadą, dla innego może być zaletą i na odwrót. Jednakże powinniśmy się cieszyć że mamy taką alternatywę do zakupów i co więcej powinniśmy z takich zakupów korzystać jeśli nam one odpowiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *