poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Ubezpieczenie Assistance – pomoc w holowaniu i nie tylko

Pod pojęciem Assistance kryje się przede wszystkim słowo “pomoc”. Pomoc, która może nam zostać udzielona podczas użytkowania samochodu. Jeżeli jesteś jego użytkownikiem, doskonale zdajesz sobie sprawę z ilości zdarzeń, które mogą się przytrafić na drodze. Jeżeli z naszym autem stanie się coś niedobrego, mamy zawsze dwie możliwości – załatwiamy pomoc na własną rękę i dzwonimy po znajomego albo korzystamy właśnie z usługi Assistance.

Ubezpieczenie Assistance należy do dobrowolnych ubezpieczeń majątkowych. Jego przedmiotem jest zorganizowanie pomocy, głównie w przypadku takich zdarzeń, jak: awaria, wypadek i kradzież. Działa przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu na terenie całej Polski i w większości europejskich państw.

W jakich sytuacjach można skorzystać z ubezpieczenia Assistance?

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe tworzy swój własny produkt, który obejmuje różny zakres ubezpieczenia. Dlatego przed wyborem należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami. Do podstawowego zakresu takiego ubezpieczenia najczęściej należy:

  • naprawa samochodu na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu do warsztatu,
  • zorganizowanie samochodu zastępczego,
  • transport osób i zapewnienie im noclegu

Mając takie ubezpieczenie możemy również korzystać z całodobowej infolinii, gdzie uzyskamy szereg niezbędnych informacji. Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje również pomoc przy zmianie koła lub dostarczenie paliwa.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie Assistance?

Jeżeli decydujemy się na tego typu ubezpieczenie, powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, żeby jego zakres był jak najszerszy. Nie warto tutaj oszczędzać. Należy również bardzo uważnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Patrzmy głównie na wszelkie limity kilometrów, bo one mają szczególne znaczenie. W przypadku najtańszych pakietów może on wynosić na przykład 100 km, co oznacza, że samochód zostanie odholowany do najbliższego warsztatu, a nie do tego, który znajduje się w naszej miejscowości.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą pomoc drogowa Świecko Słubice

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *