czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC przez Internet

Internet zdecydowanie ułatwia nam życie. Dzięki sieci internetowej możemy zrobić zakupy, zarezerwować bilet lotniczy czy złożyć wniosek o kredyt. Internet może też pomóc nam w zakupie najlepszego dla nas ubezpieczenia. A wszystko dlatego, że większość towarzystw ubezpieczeniowych daje nam możliwość zakupu polisy online. 

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie przez Internet

Zakup polisy ubezpieczeniowej przez Internet ma kilka zalet. Jakie to zalety? Otóż kupując polisę online, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Możemy bowiem szybko porównać oferty wielu firm ubezpieczeniowych i wybrać najtańszy dla nas wariant. Nie zapominajmy także, że bardzo często kupując polisę OC online dostajemy zniżkę, dzięki czemu nasza składka będzie jeszcze niższa. Kolejnym atutem zakupu polisy online jest szybkość i wygoda. Ubezpieczenie możemy kupić o dowolnej porze dnia i nocy i to bez wychodzenia z domu. Zakup jest też bardzo szybki – po dokonaniu wpłaty nasza polisa zaczyna chronić nasz samochód. Zakup polisy online jest także bardzo bezpieczny. Mamy pewność, że nasze dane nie zostaną wykorzystane w nieporządany przez nas sposób, a wszelkie czynności z tym związane są regulowane przez odpowiednie przepisy. 

Jak kupić Polisę OC online

Mamy dwie możliwość jeśli chodzi o zakup polisy online. Po pierwsze możemy wejść na stronę internetową wybranego towarzystwa i tam przejść przez wszystkie procedury związane z zakupem. Jednakże w takim wypadku, nie mamy pewności, że kupimy najtańszą polisę, gdyż nie wiemy jakie stawki oferują inne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego też chyba lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z drugiej opcji, czyli wybór firmy ubezpieczeniowej korzystając z porównywarki ubezpieczeń. W sieci znajdziemy ich bardzo dużo i wszystkie one działają na podobnej zasadzie. Po wpisaniu do nich podstawowych danych, szybko pokazują nam one najkorzystniejszą pod względem cenowym ofertę. Jeżeli zdecydujemy się na jedną z nich, możemy łatwo przejść na stronę firmy by dokonać zakupu. Zazwyczaj aby dokonać transakcji, musimy podać nasz numer PESEL, dane osobowe osób które znajdą się na ubezpieczeniu a także numer VIN naszego pojazdu. Na stronie pokaże się nam wysokość składki jaką musimy zapłacić ( zazwyczaj możemy to zrobić jednorazowo lub w ratach). Umowa polisy zostanie nam przesłana na maila lub zwykłą pocztą, a my musimy tylko pamiętać o terminowych wpłatach. 

 

Zakup ubezpieczenia OC przez Internet, może być dla nas o wiele bardziej korzystny, niż w tradycyjny sposób. Możemy zaoszczędzić i czas i pieniądze, a zakres naszej polisy  będzie identyczny. Warto więc skorzystać z tej opcji, co zresztą staje się coraz popularniejsze wśród naszych rodaków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *