środa, 15 styczniaTwój portal finansowy!
Shadow

Wszystko o ubezpieczeniu garażu

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że warto ubezpieczyć nasz dom lub mieszkanie. Ponosząc relatywnie niewielkie koszty, możemy w razie jakiegoś nieszczęścia dostać odszkodowanie, które np. pomoże nam w wyremontowaniu naszych nieruchomości. Ale nie wszyscy wiedzą, że ochroną ubezpieczeniową możemy objąć także nasz garaż. Bardzo często jest to niezmiernie ważna nieruchomość, w której oprócz samochodów przechowywane są także i inne cenne przedmioty. Zobaczmy więc jak wygląda w praktyce ubezpieczenie mieszkania i co musimy zrobić, aby odpowiednią polisę wykupić.

Gdy przejrzymy polisy ubezpieczeniowe zauważymy, że towarzystwa ubezpieczeniowe za garaż uważają budynek niemieszkalny, który jest na trwale związany z gruntem i który jest przeznaczony do parkowania pojazdów mechanicznych. Oczywiście szczegółowa definicja w poszczególnych polisach może się różnić, ale w niewielkim stopniu. Niestety ubezpieczenie samego garażu jest niemożliwe. Ubezpieczenie musimy dołączyć do naszej polisy mieszkaniowej. Jeżeli nasz garaż jest połączony z budynkiem lub znajduje się na naszej posesji, będzie on chroniony w takim samym zakresie co główna nieruchomość. Jeżeli nasz garaż jest budynkiem wolnostojącym i znajduje się poza posesją, musimy wykupić odpowiednie rozszerzenie. Musimy też pamiętać, że polisa ubezpieczeniowa nie będzie chroniła tzw. „blaszaków”, czyli garaży wykonanych z blachy, albowiem nie są one na stałe związane z gruntem.

Od jakich zdarzeń możemy ubezpieczyć garaż. Wygląda to podobnie jak w przypadku domów lub mieszkań. A więc mamy możliwość ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem, wandalizmu, dewastacji, powodzi czy przepięcia. Oczywiście im większy zakres ubezpieczenia, tym wyższą składkę będziemy musieli płacić. Dlatego warto się dobrze zastanowić, zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu polisy, aby zwyczajnie za nią nie przepłacać.

Czy warto ubezpieczyć nasz garaż? Na pewno tak. Tym bardziej że składki jakie będziemy musieli płacić wcale nie są zbyt wysokie. Natomiast szkody jakie możemy ponieść w wyniku nieszczęśliwych wypadków, mogą być ogromne, czego oczywiście nikomu nie życzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *