wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Wszystko o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym

Większość z nas przekonała się jak funkcjonuje polska służba zdrowia. Popularne wśród naszych rodaków jest powiedzenie, że “Trzeba być zdrowym, aby chorować”. Dlaczego? Otóż aby dostać się do lekarza specjalisty, czasami musimy czekać w kolejce ponad rok. Aby przeprowadzono nam różnego rodzaju zabiegi, często także musimy czekać po kilka miesięcy. Do tego możemy jeszcze dodać jakość szpitalnego jedzenia, czy brak personelu w placówkach finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W związku z tym, wiele osób z cała pewnością zastanawia się, czy jest jakaś alternatywa do takiego leczenia się. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak. Możemy wykupić sobie prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Oferuje je bardzo dużo firm, a zakres ubezpieczenia, podobnie jak i jego cenę możemy wybrać sami. 

Decydując się na wykupienie polisy zdrowotnej, mamy do wyboru różnego rodzaje opcje. Poszczególne polisy mogą obejmować:

  • Konsultacje u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – lekarz rodzinny, pediatra itp.
  • Konsultacje i lekarzy specjalistów – bez skierowań, 
  • Zabiegi ambulatoryjne, 
  • Zabiegi diagnostyczne, 
  • Badania laboratoryjne, 
  • Wizyty domowe lekarzy,
  • Pobyt w szpitalu, 
  • Rehabilitacje po zabiegach. 

Oczywiście od zakresu polisy, zależy jego cena. Im zakres jest większy, tym kosztuje ona więcej. W zależności od naszych funduszy, możemy więc wybrać sobie tylko podstawowe rzeczy, takie jak konsultacje u lekarza, do pełnego pakietu. 

Czy warto takie ubezpieczenie wykupić? Z całą pewnością tak. Bo chociaż dzisiaj jestesmy zdrowi, to nigdy nie wiemy co stanie się jutro. Jeżeli coś się wydarzy i nasze zdrowie lub życie trzeba będzie ratować. Takie prywatne ubezpieczenie zdrowotne może okazać się idealne. Tym bardziej że na rynku mamy wiele ofert z których możemy skorzystać. Przeanalizujmy więc czy nie jest to produkt dla nas i czy nie warto go posiadać 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *