czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Ubezpiecznie Assistance – jaki wybrać wariant?

Boisz się, że Twoje auto ulegnie awarii w czasie podróży? Jeżeli kiedyś korzystałeś z usługi holowania, to zdajesz sobie sprawę, że potrafi być ona kosztowna, zwłaszcza auto zepsuje nam się daleko od domu. Możesz jednak dość sporo zaoszczędzić, jeżeli będziesz posiadał ubezpieczenie Assistance. Podpowiemy Ci, który wariant najlepiej wybrać.

Zakres ubezpieczenia Assistance

Zanim przejdziemy jednak do wariantów, to przeanalizujmy zakres tego ubezpieczenia. Możemy z niego skorzystać najczęściej w dwóch przypadkach:

  • jeżeli będziemy mieli wypadek,
  • jeżeli nasz samochód ulegnie awarii

Na jaką pomoc możemy wtedy liczyć? Po pierwsze na holowanie naszego pojazdu albo naprawę samochodu na miejscu awarii. Ubezpieczyciel może również dostarczyć nam paliwo lub zorganizować auto zastępcze. W przypadku, gdy naprawa potrwa kilka dni, może zostać zorganizowany nam nocleg. W zakres ubezpieczenia wchodzą również takie usługi, jak: pomoc w wymianie koła, pomoc medyczna, pomoc informacyjna.

Warianty ubezpieczenia Assistance

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje swoim klientom kilka wariantów tego ubezpieczenia. Te najbardziej podstawowe są oczywiście najtańsze, ale mają mały zakres ochronny. W głównej mierze ograniczają się jedynie do usługi holowania na terenie Polski i to z dość skromnym limitem kilometrów. Warianty najbardziej rozszerzone zapewniają holowanie pojazdu na terenie całej Polski bez limitu kilometrów, a za granicą z limitem nawet do 1500 km.

Kolejnym aspektem, który chcemy poruszyć jest zorganizowanie noclegu lub auta zastępczego. Jeżeli jedziemy na przykład na dwutygodniowe wakacje do Chorwacji i awaria samochodu miała miejsce w Austrii, to warto mieć ubezpieczenie, które zapewni nam auto zastępcze na minimum 14 dni, tak abyśmy mogli dojechać na miejsce wypoczynku. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy naprawa potrwa kilka dni. Dlatego porównując warianty, zwróćmy uwagę na ile dni zostanie nam udostępnione auto zastępcze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą laweta z Berlina

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *