czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Ubezpieczenie pojazdu online

Jeśli potrzebujesz szybko wykupić lub przedłużyć polisę OC/AC, skorzystaj z internetu! W sieci łatwo porównasz oferty różnych ubezpieczycieli i znajdziesz najtańszą ofertę. Dzięki temu unikniesz zbędnych formalności i zaoszczędzisz czas. Podpowiadamy, jak ubezpieczyć samochód przez internet.

OC i AC – czym się różnią

Istnieją dwa podstawowe ubezpieczenia pojazdu mechanicznego – OC i AC. Wykupienie OC jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu. Taka polisa chroni przed konsekwencjami wypadków, pokrywa koszty napraw, jest niejako naszym parasolem bezpieczeństwa. Jej brak wiąże się natomiast z konsekwencjami prawnymi i karami finansowymi. Polisa AC jest już dobrowolna i stanowi rozszerzenie naszego pakietu ochrony np. o przypadki, gdy auto zostanie zniszczone przez siły przyrody. Niezależnie od tego, jakiego ubezpieczenia szukasz, najlepsze oferty znajdziesz dzięki tzw. porównywarkom. Internetowy kalkulator OC na stronie https://www.mfind.pl/ pozwoli Ci na szybkie znalezienie interesującej polisy OC lub pakietu OC+AC.

Choć wielu kierowców może mieć obawy co do kupowania ubezpieczenia przez internet, jest to tak naprawdę bardzo korzystna opcja. Po pierwsze zyskujesz szeroki wybór. Nie musisz szukać informacji w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, kalkulator sam znajdzie i zaproponuje Ci idealną ofertę. Dodatkowo wszelkie formalności załatwisz od ręki – szybko, bez kolejek i wychodzenia z domu. To najlepsza opcja w obecnej sytuacji, która ponadto pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kup ubezpieczenie bez wychodzenia z domu

Pandemia COVID-19 sprawiła, że dopełnianie nawet zwykłych formalności, stało się znacząco utrudnione. Ograniczenie liczby osób przebywających w urzędach oraz zamknięcie części placówek sprawiło, że załatwienie codziennych spraw jest nie lada wyzwaniem. Z porad specjalistów do spraw ubezpieczeń, można na szczęście korzystać w internecie. Ubezpieczalnie świadczą swoje usługi online. Dokładają one starań, by wykupienie ubezpieczenia OC lub AC samochodu nadal było proste i szybkie. W końcu brak aktualnej polisy wiąże się z poważnymi konsekwencjami i wysokimi karami pieniężnymi. Zobacz, jak w łatwy sposób ubezpieczyć samochód przez internet!

Aby wykupić polisę OC/AC, zdecyduj się na konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe. Wybór mogą Ci tutaj ułatwić kalkulatory i porównywarki online. Jeśli masz już swojego faworyta, wejdź na jego stronę internetową. Wskaż, jaka polisa Cię interesuje i wypełnij odpowiednie formularze. Do zakupy ubezpieczenia przez internet przyda Ci się aktualna polisa, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Na podstawie wprowadzonych danych poznasz szczegółowe koszta, naliczone zostaną też przysługujące Ci zniżki. Dalej wystarczy już tylko podać dane osobowe i adresowe, numer pesel oraz numer VIN pojazdu. Papierowe potwierdzenie zakupu nie będzie Ci potrzebne, a wszystkie dokumenty, w tym samą umowę, otrzymasz na wskazanego maila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *