czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Ubezpieczenie podróży służbowej

Coraz więcej polskich firm podejmuje współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Wiąże się to z wykonywaniem podróży służbowych, by takową współprace nawiązać, by ją rozwijać, czy też by wykonywać różnego rodzaju pracę. Chodzi tu o wykonywanie zarówno prac umysłowych jak i fizycznych. Wysyłanie pracowników poza granice naszego kraju dla pracodawców wiąże się z pewnym ryzykiem. Albowiem mogą oni ulec wypadkowi, którego konsekwencje są trudne do przewidzenia. Dlatego warto zastanowić się na wykupieniem polisy chroniącej pracowników w czasie służbowego wyjazdu.

Ubezpieczenie wyjazdów służbowych oferowane jest przez wiele firm ubezpieczeniowych. Dlaczego warto się nim zainteresować? Albowiem w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku w czasie wyjazdu służbowego, pracodawca nie będzie musiał pokrywać ewentualnych kosztów, związanych z wypadkiem. Mówimy tu o kosztach leczenia, ratownictwa, transporcie z miejsca wypadku do szpitala czy do kraju, odszkodowania wynikającego z następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) czy OC. Możemy także wyprać sobie opcję usługi Assistance czy zabezpieczenia bagażu. Oczywiście musimy pamiętać, że nie zawsze pieniądze z polisy zostaną wypłacone. Nie mamy na nie co liczyć jeśli złamane zostało prawo, wypadek został spowodowany pod wpływem alkoholu czy innych używek, wypadek został spowodowany umyślnie czy też przez niedbalstwo itp. Wyłączenia te są podobne jak w przypadku innych polis.

Polisą ubezpieczeniową chroniącą osobę w podróży służbowej powinien posiadać każdy, kto opuszcza nas kraj w celu wykonywania jakichś prac. I to bez względu na to, czy jest to praca umysłowa czy też fizyczna. Polisą taką powinny zainteresować się osoby, które poza naszym krajem odbywają staże, praktyki itp. Oczywiście w zależności od wykonywanej pracy, różny powinien być zakres ubezpieczenia.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie wyjazdów służbowych? Możliwości mamy kilka. Możemy skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który przedstawi oferty związane z takimi polisami. Możemy także samodzielnie szukać najlepszej opcji w porównywarkach internetowych. Ważne, by w rozsądny sposób wybrać potrzebne opcje, aby po pierwsze w jak największym stopniu pracownik był chroniony a po drugie, by za polisę nie przepłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *