czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Mini Assistance – na jaką pomoc możesz liczyć?

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych w celu zachęcenia klientów do zakupu obowiązkowego OC, oferuje im również bezpłatne ubezpieczenie Mini Assistance. Co się kryje pod tą nazwą? Kiedy można z niego skorzystać? O tym w dalszej części tego tekstu.

Co to jest ubezpieczenie Mini Assistance?

Ubezpieczenie Mini Assistance gwarantuje pomoc zarówno dla ubezpieczonego, jak i poszkodowanego, w przypadku unieruchomienia pojazdu na skutek wypadku, na terenie całej Polski. Posiadając takie ubezpieczenie nie będziemy więc mogli skorzystać z pomocy w przypadku awarii naszego samochodu. Oszczędzimy sobie jednak kłopotów oraz pieniędzy, w przypadku gdy spowodujemy wypadek. Ubezpieczenie te oferowane jest najczęściej do pojazdów osobowych oraz ciężarowych do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej.

Jaki jest zakres ubezpieczenia Mini Assistance?

W ramach ubezpieczenia Mini Assistance w pierwszej kolejności możemy liczyć na pomoc w usprawnieniu pojazdu na miejscu zdarzenia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że usługa ta nie obejmuje ewentualnych kosztów części zamiennych użytych podczas naprawy.

W przypadku, gdy nie ma możliwości usprawnienia samochodu na miejscu wypadku, to może być ono odholowane. Najczęściej występuje tutaj dość mały limit kilometrów (ok 50 km), a samo holowanie odbywa się do najbliższego warsztatu. Mając takie ubezpieczenie możemy skorzystać również z bezpłatnej, telefonicznej pomocy informacyjnej.

Czy warto posiadać Mini Assistance?

Tak jak wspomnieliśmy, ubezpieczenie to najczęściej dodawane jest bezpłatnie do ubezpieczenia OC. Jeżeli mamy do wyboru kilka ofert w podobnych cenach, to wybierzmy to, które oferuje Mini Assistance. Dzięki temu będziemy mieli zapewnioną podstawową pomoc w razie wypadku. Jeżeli jednak chcemy być w pełni zabezpieczeni, to należy jednak pomyśleć o wykupieniu rozszerzonego ubezpieczenia Assistance, które zadziała zarówno podczas wypadku, jak i w razie awarii naszego samochodu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą laweta Hamburg Polska

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *