czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Holowanie w ramach Assistance – zwróć uwagę na kilka rzeczy

Ubezpieczenie Assistance jest bardzo pomocne w czasie wielu zdarzeń, które mogą nas spotkać na drodze. Działa zarówno w przypadku wypadku, jak awarii naszego samochodu. Dlatego oprócz obowiązkowego OC oraz dobrowolnego AC powinniśmy również zadbać o to, żeby do tego zestawu dołączyło dobrowolne ubezpieczenie Assistance. Zanim to jednak nastąpi, to chcemy zwrócić uwagę na kilka spraw, które mają bardzo duże znaczenie przy wyborze polisy.

Holowanie samochodu za granicą

Jeżeli planujemy jechać na zagraniczne wakacje samochodem, to w pierwszej kolejności musimy sprawdzić, czy zakres ubezpieczenia obejmuje kraje, przez które będziemy podróżować. Kiedy to ustalimy, to ustalmy podczas jakich zdarzeń będziemy mogli skorzystać z holowania. Najtańsze pakiety bardzo często oferują tę usługę jedynie w przypadku, kiedy będziemy mieć wypadek. Jeżeli auto ulegnie awarii, to wówczas ubezpieczenie nie zadziała.

Następnie trzeba zwrócić uwagę na limity kilometrów dotyczące holowania. W najbardziej rozszerzonych pakietach holowanie na terenie całej Polski jest z reguły bez limitu kilometrów. W przypadku innych państw limity jednak już występują. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego może on wynosić od 100 km do nawet 1500 km. Jak widać różnica jest dość spora.

Kiedy ustalimy już jaki limit kilometrów obowiązuje, to zwróćmy uwagę na zapis w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy holowanie odbywa się tylko do warsztatu, czy można poprosić o transport uszkodzonego samochodu do miejsca zamieszkania.

Assistance za granicą – inne pomocne usługi

Oprócz holowania ubezpieczenie Assistance oferuje szereg innych pomocnych usług. Co w takim razie powinno się jeszcze znaleźć w naszej polisie? Przede wszystkim pomoc w zorganizowaniu auta zastępczego. Jest to szczególnie ważne, kiedy dopiero co jedziemy na wakacje, a awaria naszego samochodu okaże się poważna. W przypadku, gdy mechanicy poradzą sobie z naprawą w 1-2 dni, to ważne, żeby nasze ubezpieczenie obejmowało też nocleg.

Artykuł przygotowany przy współpracy z laweta 24h Słubice.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *