poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy

Szybkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią na narciarskich stokach pojawiają się pierwsi miłośnicy zimowego szaleństwa. Jest ich w naszym kraju bardzo wielu, co widać po ilości wspomnianych już stoków narciarskich. Ponadto coraz częściej decydujemy się na wyjazdy do zagranicznych kurortów narciarskich, gdzie śniegu i atrakcji jest często o wiele więcej. Jednakże aby w spokoju “szusować” na nartach czy snowboardzie powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy. Dlaczego jest to takie ważne? Postaramy się to wyjaśnić.

Wybierając się na zimowy urlop, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jakie mogą być konsekwencje wypadków, jakim możemy ulec na narciarskich stokach. A przecież nawet najlepsi narciarze mogą im ulec. Złamane kończyny, uszkodzenia kręgosłupa – to tylko niewielka część urazów, jakie mogą nam się przydarzyć. Na pewno będą one miały jakiś wpływ na nasze finanse. I to niestety będzie to wpływ negatywny. Dlatego warto się zabezpieczyć i wykupić polisę ubezpieczeniową dla narciarzy. Zapewni nam ona ochronę finansową w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń powstałych w czasie zimowego urlopu. 

Ubezpieczenie turystyczne na narty jest szczególnie potrzebne gdy wybieramy się na zagraniczne stoki. W wielu krajach za leczenie urazów powstałych podczas jazdy na nartach należy płacić z własnej kieszeni. A nie są to małe kwoty. Prawidłowo dobrana polisa dla narciarzy, uchroni nas przed tymi wydatkami. Od czego więc powinna chronić nas dobra polisa? Przede wszystkim powinna pokryć koszty ewentualnego leczenia ubezpieczonego. Ponadto powinna zawierać ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, skutków uprawiania sportów ekstremalnych czy assistance. Oczywiście firmy ubezpieczeniowe mogą zaproponować nam też pakiet rozszerzony. Możemy w nim znaleźć min. ubezpieczenie naszego bagażu, odwołanej imprezy czy też utraty noclegu. Musimy jednak pamiętać, że im większy zakres polisy, tym więcej będziemy musieli za nią zapłacić. 

Czy warto wykupić polisę dla narciarzy? Oczywiście że tak. Tym bardziej, że nie kosztuje ona wcale dużo, a może nas uchronić przed wieloma wydatkami, które sprawiłyby, że nasz urlop okazałby się bardzo drogim wyjazdem.

1 Comment

  • Kroch123

    Według mnie takie ubezpieczenia powinny byc obowiązkowe. I to ni etylko przy wyjeździe za granicę. Każdy kto porusza się po stokach narciarskich ryzykuje jak własciciel pojazud na drodze. Dlatego też powinniśmy sie ubezpieczać w sposób obowiązkowy, tak jak ubezpieczają się kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *