czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Dlaczego warto ubezpieczyć dom i mieszkanie

Kupno mieszkania czy budowa domu, wiąże się z ogromnym wydatkiem finansowym. Chyba że jesteśmy szczęściarzami i nieruchomość odziedziczymy. Dlatego też powinniśmy robić wszystko, aby chronić naszą nieruchomość przed zniszczeniem. Pomóc nam w tym może ubezpieczenie nieruchomości. Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie? Powodów może być kilka i postaramy się je wypunktować.

W naszym życiu może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Dla przykładu kran w naszej łazience może się zepsuć i na skutek tej awarii część pomieszczeń zostanie zalana przez wodę. Albo w naszej okolicy pojawi się wichura, która uszkodzi nasz dach. Podobnych przykładów można podawać bardzo dużo. Wszystkie one maja jednak wspólny mianownik. Otóż naprawa szkód w naszym domu lub mieszkaniu wiąże się z dosyć dużymi wydatkami. Jeśli nasza nieruchomość jest ubezpieczona, koszty te pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. A więc mamy pierwszy powód dla którego warto ubezpieczyć nieruchomość – nie musimy ponosić wydatków na remonty związane z nieszczęśliwymi wypadkami.

Kolejnym argumentem który powinien zachęcać nas do zakupu polisy ubezpieczeniowej jest fakt, że polisa może chronić także inne budynki które znajdują się na naszej działce. Mówimy tu np. o altanie czy garażu. Co ważne, cena za takie ubezpieczenie nie będzie znacząco wyższa, niż gdybyśmy ubezpieczyli tylko nasz dom. Idąc dalej, ubezpieczenie nieruchomości może chronić nas przed skutkami kradzieży. Jeśli do naszego domu lub mieszkania ktoś się włamie, firma ubezpieczeniowa pokryje szkody wynikłe z tej sytuacji. A więc mówiąc prościej, zwróci ona nam pieniądze za skradzione przedmioty. Mówimy tu o meblach, biżuterii czy wartościowym sprzęcie RTV. Sprawdźmy więc jaki jest zakres naszej polisy i czy obejmuje ona wypłatę pieniędzy po włamaniu do naszej nieruchomości.

Podobnych przykładów można by jeszcze podawać wiele. Ale już chyba po tych które wymieniliśmy można stwierdzić, że warto ubezpieczyć swoją nieruchomość. Tym bardziej, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam różne warianty z nim związane i każdy może dowolnie wybrać sobie zakres w jakim nieruchomość ubezpieczymy. Oczywiście im zakres będzie większy, tym musimy więcej za polisę zapłacić. Ale często warto zapłacić więcej, gdyż pieniądze jakie możemy otrzymać od towarzystwa ubezpieczeniowego w ramach odszkodowania mogą być zdecydowanie wyższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *