czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia turystycznego

Chociaż mamy dopiero początek marca, to coraz więcej osób zaczyna planować letni urlop. Na pewno wielu z nas zdecyduje się spędzić wolne od pracy dni poza granicami naszego kraju, by poznać nowe miasta, nowych ludzi czy nowe obyczaje. Jak łatwo się domyślić, taki zagraniczny wyjazd wiąże się z wieloma sprawami, którymi musimy załatwić, aby w czasie urlopu o nic się już nie martwić. Mówimy tu o zakupie biletów na samolot, wymianie walut czy wynajęciu hotelu. I chociaż spraw jest wiele, to nie powinniśmy zapomnieć o jednej istotnej kwestii, jaką jest ubezpieczenie turystyczne.

 

Przeglądając oferty firm ubezpieczeniowych, z całą pewnością zauważymy, że ubezpieczenie turystyczne jest oferowane praktycznie przez każdą z tych firm. Oczywiście różnią się one zakresem, gwarantowanymi kwotami które będą nam wypłacane itp. Różna jest też składka którą musimy płacić. Dlatego zanim wybierzemy jakąś polisę, musimy się im dokładnie przyjrzeć by wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. A co oferują nam towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach takiej polisy? Oto kilka przykładów.

 

  • Zwrot kosztów związanych z powypadkowym leczeniem i leczenia nagłych zachorowań w czasie wyjazdu,
  • Zwrot kosztów związanych z transportem medycznym po wypadku lub w przypadku nagłego zachorowania do kraju
  • Zwrot kosztów związanych z przybyciem do poszkodowanego bliskich osób,
  • Zwrot kosztów związanych z prowadzeniem akcji ratowniczej czy też poszukiwawczej,
  • Zwrot kosztów pomocy prawnej, w przypadku wejścia w konflikt z miejscowym prawem,
  • Zwrot kosztów związanych z naprawą sprzętu, który wypożyczyliśmy w czasie urlopu,
  • Zwrot kosztów związanych z utraconym bagażem lub jego składnikami (kradzież, uszkodzenie, utrata),
  • Zwrot kosztów związanych z odzyskaniem dokumentów czy kart płatniczych

 

Oczywiście nie są to wszystkie propozycje, które mają dla nas firmy ubezpieczeniowe. Jest ich o wiele więcej i czasami warto z nich skorzystać. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z tego, że im większy zakres polisy, tym więcej musimy za nią zapłacić, ale tym lepszą ochronę będziemy posiadać.

 

Nie możemy też zapominać, by nasza ubezpieczenie turystyczne miało w swoim zakresie ubezpieczenie assistance. Dzięki niemu, będziemy mogli korzystać z Centrum Pomocy które oferuje firma ubezpieczeniowa. Centrum takie pomoże nam w organizowaniu wielu spraw gdy znajdziemy się w jakiejś wyjątkowej sytuacji. Organizacja transportu, kontakt z prawnikami, pomoc w zakupie nowych biletów lotniczych – to tylko niewielka część spraw, w których może nam pomóc ubezpieczenie assistance. Dlatego koniecznie musimy je wykupić, by mieć pewność, że w razie problemów, będzie nam miał kto pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *