wtorek, 18 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czym jest polisa AutoCasco i od czego może nas uchronić

Chociaż powiedzenie “wypadki chodzą po ludziach” jest dosyć powszechnie znane, to jednak wiele osób uważa, że nas z całą pewnością nic złego nie spotka. I jest to jedna z wielu przyczyn, dla których nie wykupujemy nieobowiązkowych ubezpieczeń, które mają chronić nasze życie lub zdrowie, a także nasz majątek. Dlatego też wiele osób dopiero po zajściu jakiegoś zdarzenia ma do siebie żal, że szkoda im było wydać niewielką ilość pieniędzy w porównaniu z kosztami ewentualnych szkód. Jednym z takich dodatkowych ubezpieczeń, jest polisa AutoCasco, o której powiemy nieco więcej.

 

Polisa AutoCasco (AC), to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, którym obejmujemy nasz samochód wraz z wyposażeniem przed kradzieżą, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Zakres ubezpieczenia jest uzależniony od warunków naszej polisy i znajduje się zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Oczywiście sami możemy wybrać sobie wariant jaki nas interesuje – będzie od niego zależała nasza składka którą będziemy płacić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jednakże najczęściej polisa AC obejmuje szkody powstałe w wyniku

 

  • Wypadku lub kolizji z innym pojazdem, innymi osobami, zwierzętami lub też przedmiotami, które znajdują się poza pojazdem,
  • Uszkodzenia pojazdu w wyniku działań osób trzecich lub zwierząt,
  • Pożaru lub wybuchu,
  • Kradzieży pojazdu lub usiłowania kradzieży
  • Zjawisk atmosferycznych takich jak ulewy, powodzie, grad, huragany, piorun, lawiny, osówanie się ziemi itp.

 

Każdy posiadacz samochodu może także rozszerzyć zakres polisy AC. Mówimy tu o:

 

  • Pomocy przy wymianie koła,
  • Organizacji i pokryciu kosztów związanych z transportem pojazdu, który uległ wypadkowi lub awarii,
  • Organizacji i pokryciu kosztów związanych z wynajmem pojazdu zastępczego,
  • Organizacji i pokryciu kosztów wynajęcia hotelu na w czasie gdy pojazd jest zepsuty lub uszkodzony.

 

Możemy tutaj wybrać wiele innych opcji, których stale przybywa, gdyż towarzystwa ubezpieczeniowe ciągle wprowadzają opcje dla swoich klientów. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że im więcej opcji wybierzemy, tym większą składkę będziemy musieli opłacać.

 

Czy warto więc wykupić ubezpieczenie AutoCasco? Jeżeli tylko nas na nie stać to tak. I nie chodzi tu tylko o samochody nowe. Koszty związane z naprawami nieco starszych pojazdów, często przekraczają koszt ubezpieczenia AC, więc może się nam ono bardzo szybko zwrócić.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *