czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Renta dożywotnia

Większość emerytów miewa problemy finansowe. Jednak przejście na emeryturę nie musi oznaczać pogodzenia się z niekorzystną sytuacją finansową. Dlatego, jeśli ukończyłeś 65. rok życia, posiadasz własne mieszkanie i chcesz podreperować swój domowy budżet na emeryturze, dowiedz się więcej na temat renty dożywotniej. Jak ją uzyskać? I jakie konkretnie kryteria musisz spełnić?

Co to takiego?

Przede wszystkim świadczenie renty dożywotniej oparte jest o Kodeks Cywilny. Wbrew pozorom nie jest to nowe zjawisko, gdyż na świecie już od dawna można było otrzymać ten rodzaj renty. Dzięki uzyskanym pieniądzom emeryci mogą otrzymać dodatkową gotówkę pozwalającą żyć spokojniej i pełniej. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnej renty otrzymują ją raz na miesiąc i mogą wydawać ją na dowolny cel.

Jak ją uzyskać?

W celu uzyskania kolejnych szczegółów związanych z uzyskaniem renty dożywotniej należy zwrócić się do funduszu hipotecznego, takiego jak http://www.familiasa.pl/.

Warunki uzyskania renty

Jednak, aby w ogóle móc skorzystać z renty dożywotniej niezbędne jest spełnienie kilku istotnych kryteriów. Poza tym duże znaczenie ma również wartość nieruchomości oraz płeć. Do grupy osób, które otrzymały ten dodatkowy zastrzyk gotówki, należą świadomi emeryci, którzy nie czują obaw przed odmienianiem swojego życia. Kiedy pełnimy poniższe warunki, powinniśmy skontaktować się z instytucją finansową, która je wypłaca.

Aby otrzymać rentę dożywotnią musisz:

  • mieć ukończony 65. rok życia – nie ma żadnej przeszkody, aby zacząć otrzymywać ją znacznie później, statystycznie przyjmuje się, że najwięcej wniosków wpływa wśród osób około 78. roku życia, jednak czym szybciej podejmiemy taką decyzję, tym lepiej;
  • posiadać na własność nieruchomość  – mieszkanie lub dom;
  • chcieć podnieść poziom swojego życia na emeryturze dożywotnio;
  • najlepiej pochodzić z dużego miasta wojewódzkiego – większość klientów jest z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta czy Wrocławia.

Dlaczego warto korzystać z renty dożywotniej?

Oczywistą kwestią jest to, że dzięki dodatkowym funduszom emeryci mogą jeszcze lepiej zadbać o siebie i swoje zdrowie lub po prostu uzyskać pieniądze na krótki wyjazd w ramach wakacji. Poprawa stanu zdrowia i spełnione marzenia są możliwe do zrealizowania dzięki temu, że renta dożywotnia jest bezterminowa. Warto zaznaczyć, że to źródło dochodu nie podlega opodatkowaniu, przez co nie musisz ponosić jeszcze dodatkowych kosztów. Ubieganie się o rentę od instytucji finansowej sprawia, że nie musisz obawiać się ryzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *