czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Przelewy na telefon – jak je wykonać

Zdarzyło ci się, że chciałeś szybko przesłać pieniądze, ale musiałeś czekać kilkanaście lub więcej godzin, by dotarły one do adresata? Z całą pewnością przytrafiło się to wielu z nas. Wykonując przelew z banku do banku, jesteśmy “uzależnieni” od sesji Elixir, które są wykonywane w określonych godzinach, a w dni wolne od pracy wcale nie są wykonywane. Na pewno dla wielu z nas jest to spore utrudnienie, które na całe szczęście możemy ominąć. Rozwiązaniem są tu przelewy na telefon, które są realizowane w systemie BLIK.

BLIK to polski system płatności mobilnych, który kilka lat temu został opracowany przez polskie banki. Dzięki niemu, można dokonywać płatności w sklepach lub punktach usługowych, możemy wypłacać i wpłacać pieniądze do bankomatu, czy też właśnie wykonywać przelewy na telefon. Oczywiście aby taki przelew wykonać, musimy spełnić kilka warunków, ale wcale nie są one trudne.

Co zrobić by mieć możliwość przelewania pieniędzy na telefon? Przede wszystkim musimy mieć konto w banku, który udostępnia ten system. Jeżeli spełniamy ten warunek, musimy na naszym telefonie zainstalować aplikację mobilną banku i zarejestrować w niej nasz numer telefonu. Dzięki temu nasz bank będzie mógł “połączyć” nasz numer telefonu z kontem. Gdy mamy już to za sobą, możemy wykonywać przelewy.

W tym celu logujemy się do aplikacji mobilnej. Musimy wejść do zakładki Płatności i wybrać Przelew na telefon. Z listy naszych kontaktów, wybieramy osobę której chcemy wysłać pieniądze (możemy też numer wpisać ręcznie), podajemy ile chcemy przelać i akceptujemy transakcję kodem PIN. Odbiorca przelewu będzie miał gotówkę prawie że natychmiast, bez względu na porę dnia czy nocy. Nawet jeśli przelew wykonujemy w dni wolne od pracy. A co gdy odbiorca nie korzysta z BLIK i nie ma w systemie zarejestrowanego swojego telefonu? Też otrzyma pieniądze. Dostanie SMS-a ze specjalnym linkiem do strony, na której poda numer swojego konta bankowego. I na to konto zostaną przelane pieniądze. Musimy jednak pamiętać, że w tym wypadku czas w jakim pojawią się pieniądze na koncie odbiorcy zależy od sesji Elixir, więc trwa to dłużej. A jeśli adresat pieniędzy nie odbierze, to wrócą one na konto nadawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *