czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak kupować taniej, korzystając z kodów rabatowych

Tanie zakupy, to marzenie praktycznie każdego z nas. To właśnie dlatego szukamy w sklepach różnego rodzaju promocji, dzięki którym po zrobieniu zakupów w naszych portfelach pozostaje o wiele więcej pieniędzy. Ale niestety promocje nie pojawiają się zbyt często, w związku z tym musimy szukać innych okazji, które pozwolą nam na oszczędności w czasie zakupów. Jedną z takich okazji, mogą być kody czy bony rabatowe.

W jaki sposób możemy oszczędzać dzięki kodom czy bonom rabatowym? Otóż dzięki nim, sklep który je wydaje obniży nam cenę za kupowany przez nas towar. Wysokość zniżek może być bardzo różna i czasem sięga nawet 80%. Często kody upoważniają nas nawet do otrzymania darmowego produktu, jeśli spełnimy określone warunki (np. kupując dwa produkty trzeci dostajemy gratis). Można się zastanowić, po co sklepy oferują takie kody rabatowe. Odpowiedź jest bardzo prosta. Mają one zachęcić klientów do kupowania w danym sklepie. Często są one „wypuszczane” na rynek, gdy dana firma wprowadza na rynek nowy produkt i mają one sprawić, by ludzie chętniej go kupowali. Często takie oferty możemy znaleźć z okazji różnego rodzaju rocznic (10 lecie działalności sklepu) lub specjalnych okoliczności (otwarcie nowego sklepu).

Gdzie bony i kody rabatowe możemy znaleźć? Możliwości mamy tu bardzo dużo. Przede wszystkim możemy je spotkać na specjalnych stronach internetowych. Najlepiej wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło „kody rabatowe” i z całą pewnością pojawi się nam wiele stron, które nam je oferują. Ponadto kody możemy znaleźć w gazetkach sklepów, na ich stronach internetowych czy na opakowaniach. Często specjalny kod rabatowy możemy dostać też gdy zapiszemy się na fanpage lub też na newsletter sklepu lub firmy.

A jak z takich kodów możemy korzystać? Jest to bardzo proste. Jeżeli mamy bon rabatowy do wykorzystania w sklepie stacjonarnym, wystarczy go pokazać w momencie gdy płacimy za towar i cena zostanie obniżona. Gdy mamy kupon rabatowy do wykorzystania w sklepie internetowym, wpisujemy specjalny kod z kuponu w odpowiednie miejsce w czasie płatności i cena także zostanie obniżona.

Kody i kupony rabatowe, to znakomita szansa na tańsze zakupy. Dla każdego z nas, jest to bardzo istotne, gdyż dzięki temu mamy do dyspozycji więcej pieniędzy, które możemy wykorzystać w najbardziej odpowiedni dla nas sposób. Dlatego więc warto szukać kodów i bonów rabatowych, by oszczędzać na naszych codziennych zakupach.

2 Comments

  • Raaty

    Te kody raatoweto ciekawa sprawa.Ja tak dosyćczęstooszczędzam – może nie są to jakieś wielkie kwoty, ale w ciągu roku trochę się uskłada.

  • Janeczka

    Zgadzam się z poprzednim wpisem. Jeżeli mamy szansę dostać cos za darmo, czy też taniej, to czemu z tego nie skorzystać? Ja jestem zapisana do kilku newsletterow i praktycznie co miesiąc mam jakies specjalne promocje czy znizki. Czasem jest to 10 czasem 20% na jakis produkt. Nawet jak go nie uzywam, to kupuje i potem oferuje znajomym lub wystawiam na Allegro. I zawsze jestem trochę “do przodu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *