wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czym jest Narodowa Loteria Paragonowa i na czym polega?

Każdy z nas lubi wygrywać nagrody w różnego rodzaju konkursach. Dlatego bierzemy w nich udział dosyć często, bo wziąć tli się w nas nadzieja, że to może jest ten czas, w którym wreszcie coś wygramy. Znakomitą okazję do wypróbowania naszego szczęścia, daje nam Loteria Paragonowa, która już od jakiegoś czasu funkcjonuje w naszym kraju. Kolejna jej edycja rozpoczęła się 01.10.2016 roku i potrwa do 31.03.2017 roku.

Jakie są zasady Loterii Paragonowej

Co należy zrobić, aby wziąć udział w Loterii Paragonowej? Przede wszystkim musimy zbierać wszystkie paragony, które otrzymujemy w czasie zakupów (minimalna wartość to 10 zł). Następnie paragony musimy zarejestrować na oficjalnej stronie Loterii. Oczywiście wszystkie nasze paragony, musimy zachować, aby potwierdzić zakup przy odbiorze nagrody. Im więcej paragonów zarejestrujemy, tym mamy większe szanse na wygraną.

Jakie nagrody można wygrać w Loterii Paragonowej

W obecnej edycji Loterii paragonowej można wygrać:

 • 6 samochodów Opel Astra
 • 36 notebooków Lenovo
 • 42 iPady

Ponadto w puli nagród znajdują się dwa samochody Opel Insignia. Można je wygrać wysyłając paragony z branży premiowanej. Zmienia się ona co trzy miesiące.

Nagrody losowane są co miesiąc, a przebieg losowania można oglądać w TVP 3 lub na stronie internetowej Loterii. Co ważne od wygranych, nie musimy płacić podatku.

Kto może brać udział w Loterii Paragonowej

W Loterii Paragonowej może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i posiada zdolność do czynności prawnych. Oczywiście aby móc wygrać nagrody, należy po każdych płatnościach, zarówno płacąc gotówką jak i kartą, zbierać paragony a później je rejestrować. Należy pamiętać, że paragony należy rejestrować w miesiącu, w którym otrzymaliśmy paragon.

Po co organizowana jest Loteria Paragonowa

Loteria Paragonowa organizowana jest przede wszystkim po to, aby uzmysłowić wszystkim, jak ważne jest odbieranie wszelkiego rodzaju paragonów czy rachunków. Dzięki temu, mamy pewność że podmiot który paragon wystawił, będzie płacił podatki, zasilając budżet Państwa. W przeszłości bywało z tym różnie i większość z nas nie zwracała na to zupełnie uwagi. W związku z tym, nieuczciwi przedsiębiorcy nie odprowadzali należnych podatków, na czym „cierpieli’ wszyscy uczciwi obywatele.
Jak pokazują statystyki, Loteria Paragonowa cieszy się bardzo dużą popularnością. Praktycznie w każdej edycji Loterii rejestrowanych było ponad 15 mln paragonów. Należy się więc spodziewać, że po zakończeniu jej obecnej edycji, rozpocznie się nowa, w której każdy będzie mógł znowu wziąć udział.

3 Comments

 • Górsky

  Niby interesujące rozwiązanie, zaciągnięte pewnie z Chin czy Tajwanu (chociaż wiem, że też na Słowacji coś podobnego funkcjonuje), ale ciekawi mnie, czy faktycznie przekłada się to na wzrost przychodów budżetu? Sa jakieś statystyki, które opisują prawdopodobne skutni loterii paragonowej i ew. przychody/straty?

 • Robert74

  Gdzieś o tych zyskach czytałem, ale dokładnie nie pamiętam ile tego było. Ale tu chyba ważniejsze jest to, by uczyć się właściwego postępowania w czasie zakupów. Kilka lat temu byłem z rodziną na wakacjach w Grecji. Przez 10 dni, nie dostałem w żadnej knajpce czy restauracji paragonu. A dzisiaj chyba każdy wie, jak wygląda sytuacja finansowa Grecji. Jak firmy czy osoby prywatne nie płacą podatków, to skąd mają być pieniądze w budżecie państwa? Więc każdy powinien pamiętać, jak ważne jest proszenie o paragony, bo dzięki temu w budżecie państwa będzie więcej kasy na szkoły, szpitale, inwestycje itp.

 • Lilia

  Powiem szczerze, że zgłaszałam paragony jednak nigdy nie udało mi się nic wygrać:) Ale to nic, może kiedy indziej się uda, bo w dalszym ciągu to robię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *