czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jaki powinien być idealny doradca kredytowy

Czy każdy z nas powinien znać się na finansach? Byłoby to idealne rozwiązanie, jednakże w rzeczywistości, możemy pochwalić się tylko podstawową wiedzą na ten temat. Wiemy jak otworzyć rachunek w banku, założyć lokatę, czy też, na jakiej zasadzie działa bankowy kredyt. Jeśli jednak chcemy skorzystać z kredytu mieszkaniowego, wielu z nas ma problemy z wyborem najlepszej dla nas oferty. Dlatego też, dla wielu z nas idealny w takiej sytuacji może okazać się doradca finansowy, który pomoże nam w każdym aspekcie związanym z takim kredytem. Zastanówmy się więc, jaki powinien być idealny doradca finansowy i jak może nam pomóc.

Kredyty hipoteczne mają swoje skomplikowane procedury, banki specyficzne wymagania, a poszczególne oferty znacznie się od siebie różnią. Dlatego też, jeśli o taki kredyt chce ubiegać się „statystyczny Kowalski”, często nie może on zdecydować się która oferta jest dla niego najlepsza. I właśnie w takim przypadku doradca kredytowy może okazać się niezbędny. Jeśli jest to prawdziwy fachowiec, doskonale orientuje się on we wszystkich bankowych ofertach i na podstawie uzyskanych od nas informacji, szybko wskaże nam najlepszą ofertę. I nie chodzi tu tylko o to, by była ona dla nas najtańsza. Czasami wcale nie musi być ona dla nas najlepsza. Może się bowiem okazać, że tanie kredyty powiązane są z innymi produktami bankowymi, które znacznie podnoszą ich koszt. Albo uzyskanie takie kredytu będzie wyjątkowo skomplikowane. Po prostu dobry doradca finansowy, wskaże nam najlepszą pod każdym względem ofertę. I nie będzie patrzył na wysokość prowizji, jaką otrzyma z banku. Mamy już więc pierwsze odpowiedzi na pytanie o idealnego doradcę – powinien on doskonale orientować się w temacie kredytów i nie powinien na pierwszym miejscu stawiać swojego wynagrodzenia, tylko dobro swoich klientów.

Procedury związane z kredytami mieszkaniowymi są bardzo skomplikowane. Banki wymagają sporej ilości dokumentów, więc ich zgromadzenie może być dla nas problemem. Dobry doradca kredytowy powinien nam więc pomagać w zgromadzeniu pełnej dokumentacji kredytowej. I nie chodzi tu tylko o sam moment złożenia wniosku kredytowego, ale o cały proces związany z jego rozpatrywaniem, podpisywaniem umowy kredytowej czy wypłat poszczególnych transz kredytu. A więc kolejną cechą doradcy kredytowego powinna być chęć pomagania swoim klientom, od momentu pierwszego spotkania do wypłaty całego kredytu.

Jakie cechy powinien posiadać jeszcze doradca finansowy? Na pewno powinien być komunikatywny, fachowo odpowiadać na nasze pytania, być dostępny gdy go potrzebujemy. Nie powinien też forsować swoich racji „na siłę”, ale dobierać oferty na drodze porozumienia. Oczywiście powinien mieć też nieposzlakowaną opinię u swoich klientów, co stosunkowo łatwo możemy sprawdzić.Ale jak znaleźć takiego idealnego doradcę? Możemy pytać wśród znajomych czy wśród naszej rodziny. Jeżeli nie będą oni nam w stanie pomóc, idealnym rozwiązaniem wydaje się tu wyszukiwarka internetowa. Gdy wpiszemy do niej np. hasło Kredyt Szczecin (lub każde inne miasto, w którym żyjemy), pokaże się nam lista doradców, którzy oferują swoje usługi w tym rejonie. Dowiemy się np. że w tym rejonie pracuje ekspert finansowy Jakub Szwedo – https://www.jakubszwedo.pl/. Wystarczy teraz sprawdzić, jakie ma on opinie wydane przez klientów i zastanowić się, czy nie będzie on dla nas najlepszym doradcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *