poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak tanio przygotować rodzinnego grilla

Grillowanie to już od kilkunastu lat jedna z ulubionych rozrywek Polaków. W ten sposób spędzamy wolne popołudnia, weekendy, spotykając się ze znajomymi czy z członkami naszej rodziny. Na pewno ten rodzaj “imprezowania” ma wiele zalet. Jedną z nich mogą być stosunkowo niskie wydatki, jakie musimy ponieść na przygotowanie grilla. Postaramy się więc wyjaśnić co zrobić, aby na takie rodzinne spotkanie nie wydać zbyt dużo pieniędzy.

Na początku powiedzmy coś o zakupie samego sprzętu do grillowania. Mamy tutaj ogromny wybór. Możemy sprawić sobie grill węglowy, elektryczny lub też gazowy. Mają one różną wielkość i jakość (jedną z najlepszych marek produkujących grille jest Weber). W momencie zakupu sprzętu do grillowania, myślmy przyszłościowo. Czasami lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy, ale mieć lepszy pod względem jakości sprzęt, który będzie nam służył przez kilka sezonów. Jeśli chodzi o cenę, najlepszym momentem na kupno grilla wydaje się wczesna wiosna lub okres po zakończeniu sezonu na grillowanie. Wiele sklepów ogłasza wtedy różnego rodzaju promocje, które mają zachęcić kupujących do zakupu, więc warto z takich okazji skorzystać.

weber grill

Kolejnym elementem niezbędnym do grillowania jest węgiel i podpałka. Tutaj także wybór mamy dosyć duży. Zarówno pod względem ceny jak i jakości. Jeden węgiel spala się szybciej, drugi wolniej, jeden łatwiej jest rozpalić drugi gorzej. Na pewno sami musimy sprawdzić, jaki dla nas jest najbardziej odpowiedni. Ale pamiętajmy, niska cena może oznaczać słaba jakość przez co może on spalać się szybciej, lub ciepło jakie będzie generował nie będzie zbyt duże.

A teraz przejdźmy do najważniejszej części związanej z grillowaniem czyli do jedzenia. Mamy tutaj ogromne możliwości, gdyż na grillu możemy podawać praktycznie wszystko. Mięso, kiełbaski, warzywa, ryby – co kto lubi. Możemy też przygotować większość z tych rzeczy sami lub skorzystać z gotowej oferty potraw z grilla, jakie ma dla nas przygotowany praktycznie każdy supermarket. Ale jeśli myślimy o tanim grillowaniu, oczywiście najtaniej zapłacimy za potrawy przygotowane w sposób samodzielny. Musimy kupić wszelkiego rodzaju składniki które będa nam niezbędne i w odpowiedni sposób je przygotować. Koszty grillowania spadną nam na pewno o kilkanaście procent. Ponadto będziemy wiedzieli “co jemy” i będziemy mogli przygotować potrawy w takich smakach, jakie nam najbardziej odpowiadają.

Grillowanie może być smaczne, przyjemne a co najważniejsze tanie. I to tylko przy niewielkim wysiłku. Wystarczy tylko do naszego grilla w odpowiedni sposób się przygotować, by później w miłej atmosferze spotkać się z naszą rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *