czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Założenie i prowadzenie firmy w Anglii w obliczu Brexitu

Brexit rodzi wiele obaw wśród niektórych Polaków prowadzących działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Czy założenie spółki LTD ma obecnie sens? Jak długo potrwa brexit i co będzie oznaczać dla firm, które już działają na wyspach?

Brexit nie oznacza natychmiastowego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Decyzja o wystąpieniu z Unii Europejskiej oczywiście nie oznacza natychmiastowego wyjścia Anglii z Unii i wszelkich związanych z tym drastycznych zmian. Oznacza jedynie rozpoczęcie negocjacji i procedur mających dostosować prawo międzynarodowe do nowej sytuacji. Okres owego dostosowywania powinien być nie dłuższy, niż 2 lata, jednak w praktyce może przeciągnąć się nawet do pełnej dekady. Większość przedsiębiorców prowadzących interesy w Wielkiej Brytanii, jest więc spokojna o byt swoich firm. Tym bardziej, że brexit niewiele zmieni w kwestii prowadzenia firmy z dwóch powodów: po pierwsze, szacuje się, że co siódma firma na wyspach założona i prowadzona jest przez emigrantów, po drugie – Brytyjczycy są mniej przedsiębiorczy od przedstawicieli innych nacji, którzy zakładają w ich kraju firmy. Stwarzając trudności w ich prowadzeniu, mówiąc kolokwialnie Brytyjczycy „strzelili by sobie w stopę”.

Jak założyć firmę w Anglii i dlaczego jest to opłacalne?

Rozważanie, jak założyć firmę w Anglii? Mniej więcej 3 na 10 firm założonych przez Polaków na Wyspach, powstało w celu optymalizacji kosztów. Korzystając z pomocy profesjonalnych kancelarii pomagających zakładać i prowadzić firmy w Wielkiej Brytanii, można w istotny sposób polepszyć rentowność ich działania.
Dlaczego firma w Anglii jest opłacalna?
Zakładając spółkę LTD, czyli Private Limited Company, masz prawo do wszystkich korzyści, jakie niesie ze sobą prowadzenie firmy w Anglii. Kusząca jest zwłaszcza ochrona podatkowa – kwota wolna od podatku jest w Anglii dużo wyższa, niż w Polsce, a porozumienie międzynarodowe w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, po spełnieniu przez firmę pewnych warunków, zapewnia brak podatku w Polsce nawet przy kwotach do 120000 PLN rocznie.
Prezes spółki LTD nie podlega również polskiemu ZUSowi, co oznacza kolejne oszczędności.

Powierz swoją firmę w Anglii profesjonalistom

Specjalistyczne kancelarie, takie jak Semper Paratus Legal House LLP nie tylko pomagają w zakładaniu firmy w Wielkiej Brytanii, ale również biorą na siebie pełną obsługę księgową powstającego podmiotu. Przedsiębiorca nie musi przejmować się również kontaktami z urzędami w Anglii i Polsce – reprezentuje go kancelaria, także podczas kontroli.
Wiele firm rozważa skorzystanie z dobrodziejstw angielskiego systemu podatkowego. Na początku jednak często powstaje wątpliwość – czy dany rodzaj działalności może być prowadzony w formie spółki w Wielkiej Brytanii? Odpowiedź na to pytanie również uzyskać można kontaktując się z kancelarią, która udzieli wyczerpujących wyjaśnień i rozwieje wątpliwości nurtujące przedsiębiorcę planującego prowadzenie firmy na brytyjskich warunkach.
Biorąc pod uwagę potencjalne korzyści wynikające z takiego rozwiązania, naprawdę warto skonsultować swój przypadek i wykorzystać okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *