poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak założyć firmę świadczącą usługi auto pomocy?

Gdy weźmiemy pod uwagę nieustający rozwój polskiej infrastruktury i rosnącą sprzedaż samochodów to prowadzenie usług z zakresu auto pomocy wydaje się biznesowym strzałem w dziesiątkę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi myśli o wejściu na rynek pomocy drogowej i założeniu swojej firmy. Jak się do tego zabrać i o czym należy pamiętać podczas planowania takiej działalności?

Co będzie nam potrzebne na samym początku?

Zakładając firmę auto pomocy, musimy koniecznie wyposażyć ją w samochód z lawetą, który pomoże nam w transporcie uszkodzonych aut osobowych. Z biegiem czasu warto też poszerzyć swoją ofertę o holowanie większych gabarytów i doposażyć się na przykład w holownik do ciągników siodłowych i autobusów. W ramach poszerzenia formy działalności i to już na samym początku możemy zaoferować swoim klientom możliwość napraw na miejscu wypadku lub jeżeli posiadamy własny teren — możliwość parkowania uszkodzonego pojazdu. Jeśli chodzi o sprawy formalne, to nie będą nam potrzebne żadne specjalne zezwolenia, z wyjątkiem zaświadczenia o możliwości wykonywania przewozów na potrzeby własne.

Jak zapewnić swojej firmie płynność finansową?

Chcąc prowadzić działalność gospodarczą, powinniśmy przede wszystkim określić zakres naszych działań. W przypadku auto pomocy będzie to zazwyczaj holowanie oraz przewóz pojazdów z miejsca wypadku, aż do punktów napraw. Naszymi zleceniodawcami będą więc zarówno indywidualni właściciele aut, jak i warsztaty samochodowe oraz ubezpieczalnie. Najbardziej opłacalną dla obu stron formom współpracy będzie podpisanie umów długoterminowych o stałej współpracy, dzięki czemu my będziemy mieli zapewnione zlecenia, a klienci stosowną opiekę w razie wypadku i ciągłość świadczonych usług. Takimi klientami mogą być na przykład duże firmy transportowe oraz firmy ubezpieczeniowe, które same nie posiadają floty, ale oferują usługi podobne do naszych poprzez outsourcing. Warto także brać udział w rozmaitych przetargach organizowanych chociażby przez służby mundurowe.

Artykuł dostarczony przez firmę Pomoc drogowa Hannover

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *