wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak wygląda proces zakupu gotowej spółki

Chcesz założyć spółkę, ale przerażają cię formalności z tym związane? Nie masz się co obawiać. Możesz znaleźć lepsze rozwiązanie, które sprawi, że będziesz miał gotową spółkę w bardzo krótkim czasie i przy minimum formalności. Możliwość taką dają nam firmy, oferujące gotowe już spółki. W artykule tym pokażemy, jak krok po kroku zostać właścicielem gotowej już spółki.

W pierwszym etapie związanym z całą transakcją, powinniśmy wybrać firmę która oferuje gotowe spółki polskie. Na rynku działa ich dużo, więc należy dokładnie przejrzeć ich ofertę i wybrać tę, która według nas jest najbardziej wiarygodna. Jeżeli zdecydowaliśmy się już w której firmie kupimy spółkę, musimy przekazać jej informacje, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Chodzi tu przede wszystkim o nową nazwę spółki (oczywiście jeśli będzie zmieniana), adres, siedzibę a także wysokość kapitału zakładowego. Należy też podać dane wspólników i członków zarządu spółki. Dane te są potrzebne do dokonania zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także do przygotowania dokumentów księgowych spółki.

Gdy firma w której kupujemy gotową spółkę, będzie miała już te dane, umówi nas na wizytę u notariusza. Albowiem zgodnie z prawem, wszystkie umowy związane ze zbyciem lub kupnem udziałów w spółkach, muszą być poświadczone notarialnie. Zwykle spotkanie takie odbywa się już następnego dnia, po uzyskaniu przez sprzedającego kompletu dokumentów. Gdy dokumenty będą już podpisane a cała transakcja opłacona, należy dokonać zmian w KRS-ie, a także w Urzędzie Skarbowym. Co ważne, chociaż na zmiany w Sądzie należy czekać, to jednak nowi udziałowcy spółki mogą od razu podpisywać dokumenty i reprezentować spółkę na zewnątrz.

Jak widać, zakup gotowej spółki nie jest zbyt skomplikowany. Tym bardziej, że większość obowiązków wynikających z transakcji przejmuje na siebie firma, która ją sprzedaje. Oczywiście największym atutem jest tu fakt, że możemy stać się posiadaczem spółki bardzo szybko, co pozwala na szybsze rozpoczęcie działalności, a co się z tym wiąże, szybsze zarabianie pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *