środa, 22 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak szybko kupić gotową spółkę?

Wiele osób chciałoby zarabiać na własną rękę. Jednakże każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rejestracja własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza jeśli ma mieć ona formę spółki, nie należy do najłatwiejszych. Chociaż przepisy te są stale upraszczane, to jednak w dalszym ciągu zanim założymy spółkę, musi upłynąć sporo czasu. Wiele osób nie chce więc tego robić i nie zakładają swojej firmy. A przecież mogą oni postąpić zupełnie inaczej. Możemy znaleźć bowiem wiele firm, które oferują sprzedaż spółek, za pośrednictwem których od razu możemy rozpocząć działalność.

Gotowe spółki to doskonale rozwiązanie dla wszystkich tych, którym po pierwsze zależy na czasie, a po drugie nie lubią skomplikowanych procedur jakie są związane z ich rejestracją. Co ważne, oferowane na rynku spółki na sprzedaż są wolne od wad prawnych, nie mają zadłużeń czy niejasnej przeszłości gospodarczej. Wszelkie formalności związane z zakupem takiej gotowej spółki odbywają się w obecności notariusza, co sprawia, że transakcja jest jak najbardziej legalna.

Co charakteryzuje gotowe spółki na sprzedaż? Otóż są one od razu gotowe do działania. Posiadają numer KRS, REGON czy NIP, mogą też posiadać rejestrację do VAT. Mają one też bardzo szerokie PKD, dzięki czemu można je wykorzystać praktycznie do każdego rodzaju działalności. Oczywiście firma może też zostać założona “pod dyktando” osoby która chce ją kupić. W takim wypadku będzie miała wskazaną nazwę, adres, wysokość kapitału czy formy reprezentacji.

A jak wygląda cały proces związany z zakupem gotowej spółki? Otóż najpierw należy wskazać nabywcę oraz osoby, które wejdą w skład spółki. Następnie przygotowywane są odpowiednie dokumenty, które są później przesłane do akceptacji przez kupującego. Gdy wszystko jest już przygotowane, należy udać się do kancelarii notarialnej, by poświadczyć sprzedaż udziałów. Po zakończeniu transakcji, wszelkie zmiany zostają zgłoszone do KRS i innych organów.

Czy warto kupić gotową spółkę? Na pewno w określonych przypadkach tak. Dlatego weźmy pod uwagę takie rozwiązanie jeśli planujemy założenie działalności gospodarczej w formie spółki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *