czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Czym jest cesja leasingu? Sprawdzamy

Biorąc samochód w leasing wiążemy się z konkretną firmą na wiele lat. Jednak co w sytuacji, gdy pojazd staje się dla nas zbędny? Możemy skorzystać z cesji leasingu!

Wziąłeś auto dostawcze leasing, jednak po kilku miesiącach użytkowania okazało się dla Ciebie zbędne? W takiej sytuacji możesz skorzystać z cesji. Jest to opcja, z której często korzystają przedsiębiorcy, którzy się pomylili w przeliczaniu wydatków swojego przedsiębiorstwa. Jeśli zdecydujesz się na ten krok najpierw powinieneś dowiedzieć się jak wysoka jest opłata manipulacyjna. Aby to zrobić wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim leasingodawcą. Doradcy w firmie CLS – kalkulator leasingu chętnie udzielają wszystkich niezbędnych informacji, które są konieczne w takich przypadkach.

Kto przejmie Twój leasing?

Każda osoba, która chce przejąć leasing innej przedsiębiorcy musi wypełnić odpowiedni wniosek. Leasingodawca dokładnie sprawdza dany podmiot – jego wiarygodność oraz zdolność kredytową. Właściwie procedura przebiega bardzo podobnie jak w przypadku nowego leasing samochodów dostawczych. Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj nie ma żadnych trudności w przypadku przekazania pojazdu i umowy działającej firmie, jednak problem rodzi się w sytuacji osoby indywidualnej, która nie prowadzi żadnej działalności. Szczególnych informacji na ten temat zawsze udziela przedstawiciel leasingodawcy. Poszczególne firmy mają różne procedury, właśnie dlatego warto się o tym przekonać już na samym początku, co pozwoli na uniknięcie niespodziewanych sytuacji.

Jak dokonać cesji?

Najważniejszym krokiem w przypadku dokonywania cesji jest uzyskanie informacji o kosztach manipulacyjnych. Mogą one się różnić, jednak często wahają się pomiędzy 500 a 1000 złotych. Istotne są same wymagania stawiane przed leasingodawcę nowemu leasingobiorcy. Ważne jest również to, aby zapytać o kwestię ubezpieczenia samochodu. Zazwyczaj nie przechodzi ono na następną osobę, dlatego istotne jest to, by przekonać się, w jaki sposób można wycofać środki za ewentualny niewykorzystany czas trwania ubezpieczenia. Kolejnym krokiem jest znalezienie firmy, która będzie zainteresowana przejęciem leasingu. Aby to zrobić można wystawić odpowiednie ogłoszenie w sieci, bądź poprosić o pomoc firmę leasingową. Doradca z pewnością podpowie w jaki sposób znaleźć odpowiedniego kandydata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *