czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Chmura obliczeniowa Microsoft Azure – dlaczego warto wdrożyć ją do firmy?

Niepewna sytuacja ekonomiczna oraz fluktuacje biznesowe w wielu branżach i gałęziach gospodarczych sprawiają, że firmy coraz intensywniej poszukują sprawdzonych rozwiązań umożliwiających efektywniejsze zarządzanie infrastrukturą, posiadanymi zasobami oraz optymalizowanie wewnętrznych procesów. Jednym z nich jest chmura obliczeniowa Microsoft Azure, która umożliwia znaczne ograniczenie kosztów przy zachowaniu pełni funkcjonalności infrastruktury IT w firmie.

Czym jest Microsoft Azure?

Microsoft Azure to otwarta platforma chmurowa, która umożliwia firmom elastyczne tworzenie, wdrażanie oraz zarządzanie szerokim zakresem rozwiązań IT w ramach rozbudowanej sieci centrów danych Microsoft. Zalety platformy Microsoft Azure sprowadzają się do uzyskania przez firmy bezpiecznych i stabilnych usług oraz wirtualnej infrastruktury IT.

Chmura Microsoft Azure zapewnia dużą elastyczność i skalowalność, umożliwiając przedsiębiorstwom skuteczne optymalizowanie kosztów tworzenia i zarządzania serwerami, magazynami danych, aplikacjami oraz usługami obliczeniowymi. Zawiera w sobie ponad 200 różnych usług podzielonych na 18 odrębnych kategorii. Wśród kluczowych z nich można wymienić m.in.:

  • usługi Compute umożliwiające tworzenie maszyn wirtualnych, aplikacji chmurowych czy obliczeń w chmurze;
  • usługi Storage umożliwiające bezpieczne magazynowanie danych;
  • usługi Network umożliwiające wykonywanie bezpiecznych połączeń VPN, hostowanie domen czy tworzenie wirtualnych sieci.

W doborze rozwiązań odpowiednich dla firmy pomocne okaże się wsparcie doświadczonej firmy wdrożeniowej – takiej jak Nav24.pl.

Dlaczego warto przenieść biznes do chmury Microsoft Azure?

Koszty

Korzystając z Microsoft Azure, płaci się wyłącznie za wykorzystywane zasoby. Dzięki temu firmy nie muszą martwić się dużymi kosztami rozwiązań chmurowych. Poza tym koszty są transparentne i pozwalają łatwo skalować infrastrukturę IT do aktualnych i planowanych potrzeb firmy.

Bezpieczeństwo

Chmura Microsoft Azure spełnia najnowsze i najbardziej rygorystyczne procedury, zalecenia i wymagania, które gwarantują możliwie największe bezpieczeństwo przechowywanych zasobów, danych i aplikacji.

Skalowalność

Rozwiązania dostarczane przez platformę Microsoft Azure mogą być elastycznie dostosowywane do potrzeb i wymagań firmy bez ukrytych i nadmiernych kosztów. Poza tym platforma pozwala w ciągu kilku minut uruchomić maszyny wirtualne z systemami Windows lub Linux.

Podsumowanie

Przedsiębiorstwa decydujące się na przeniesienie własnej infrastruktury IT do chmury obliczeniowej Microsoft Azure mogą liczyć na wiele korzyści związanych z bezpieczeństwem, łatwą skalowalnością, niskimi kosztami inwestycyjnymi oraz z łatwym utrzymaniem i zarządzaniem zasobami. Platforma generuje koszty wyłącznie w oparciu o wykorzystywane zasoby, dzięki czemu gwarantuje firmom transparentność w zakresie ponoszonych kosztów oraz łatwiejsze budżetowanie utrzymywanej infrastruktury IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *