czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Dochód pasywny czyli zarabianie bez wysiłku

Każdemu z nas marzy się zarabianie bez pracy. Moglibyśmy sobie w tym czasie jeździć po całym Świecie, wstawać o porze która najbardziej nam odpowiada i spędzać dużo czasu z naszą rodziną. Jednakże jak doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, tylko niewiele osób może sobie na takie życie pozwolić. Ale jednak skoro oni mogą, to przecież i my możemy. Na pewno nie jest to łatwe, wymaga na początku sporo pracy, zaangażowania finansowego a także i nieco szczęścia. Poniżej przedstawimy kilka przykładów dochodu pasywnego, czyli zarabiania bez wysiłku.

  • Nieruchomości – wiele ludzi inwestuje w nieruchomości, gdyż jak twierdzą to najlepszy sposób inwestowania. Oprócz samej wartości z posiadania mieszkań czy domów, możemy na nich zarabiać w sposób pasywny. Po prostu wynajmujemy je innym. Osoby które mieszkają w naszych nieruchomościach, płacą nam co miesiąc z tego tytułu pieniądze, które są naszym dochodem. Im więcej mamy nieruchomości, tym większy dochód możemy co miesiąc uzyskać z tytułu najmu. Oczywiście z wynajmowaniem nieruchomości wiążą się także i koszty, ale i tak zyski zazwyczaj są to dosyć duże.
  • Własne produkty – jeżeli mamy jakieś zdolności artystyczne, możemy napisać książkę, nagrać piosenki, wydać ebooka czy inny tego rodzaju produkt. Jeżeli będzie on się dobrze sprzedawał, będziemy mogli z niego czerpać zyski, sami nic już nie robiąc. Dzisiaj jest to o tyle łatwiejsze, że dotarcie do klientów ułatwia nam sieć internetowa, która swoimi „mackami” ogarnęła już praktycznie cały Świat.
  • MLM czyli marketing sieciowy – jest to dosyć kontrowersyjny sposób na dochód pasywny, gdyż nie każdy go popiera i akceptuje. Na samym początku budowania swojej struktury sprzedażowej, musimy poświęcić sporo czasu i energii, ale za to później jeżeli będzie ona dobrze rozbudowana i efektywnie pracowała, możemy już „odpuścić” i liczyć tylko pieniądze, które wpływają na nasze konto.
  • Odsetki z lokaty bankowej – dobra opcja dla tych, którzy mają bardzo duży kapitał i nie są zwolennikami agresywnego inwestowania. Wpłacając pieniądze do banku i zakładając lokatę, mamy pewność, że po pierwsze wpłacone środki nie przepadną, a po drugie, że bank należne odsetki zawsze nam wypłaci. Wadą życia z odsetek jest fakt, że oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie i w związku z tym musimy mieć ich bardzo dużo, aby nasz dochód był wystarczający.
  • Emerytura – powie ktoś co to za dochód pasywny, skoro pracowaliśmy na nią całe życie. I poniekąd jest to prawda. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę służby mundurowe, okazuje się, że na emeryturę można iść już w wieku 40 lat lub mniej, a na naszym koncie będzie pojawiała się całkiem spora sumka, za którą spokojnie można żyć.
  • Blog lub strona internetowa – rozwój sieci internetowej sprawił, że możemy dzisiaj zarabiać gdy posiadamy blogi lub strony internetowe. Oczywiście na początku ich tworzenia, musimy poświęcić im sporo czasu, ale później dochody z nich mogą być całkiem interesujące. Na strona www i na blogach możemy zarabiać poprzez umieszczanie na nich reklam czy artykułów sponsorowanych. Za ich pośrednictwem możemy sprzedawać także różnego rodzaju produkty czy usługi i otrzymywać za to prowizję,
  • Dywidendy z akcji – osoby ze sporym kapitałem, mogą zainwestować w kupno akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych, a później liczyć na to, że po zakończeniu roku finansowego będą one wypłacać dywidendę. Na polskim rynku akcji może nie jest to takie popularne, ale w krajach Europy Zachodniej czy USA praktycznie każda spółka notowane na giełdzie w przypadku wypracowania zysku wypłaca dywidendę.
  • Dochody z praw autorskich – wydając książkę, pisząc teksty piosenek itp., mamy prawo do zysków z tzw. tantiem. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o tworzenie oprogramowana komputerowego czy telefonicznego. I tak np. pieniądze przysługują nam gdy stacje radiowe odtwarzają piosenkę, do której napisaliśmy tekst, czy też wydawnictwo płaci nam pieniądze za każdą sprzedaną książę.

Oczywiście istnieją jeszcze tysiące innych sposobów na dochód pasywny. Każdy może zarabiać tak w inny sposób. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, aby taki dochód uzyskać, musimy na początku poświęcić sporo czasu i wysiłku, by stworzyć coś, co będzie później na nas zarabiać. Inną alternatywą jest posiadanie sporego kapitału, który należy w odpowiedni sposób zainwestować. Później jednak możemy wieźć spokojne i leniwe życie, uzyskując dochody bez naszego wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *