poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czym się różni konto bankowe od konta na portalu randkowym?

Różnica między kontem bankowym a kontem na portalu randkowym wydaje się oczywista. Jednak czy faktycznie? W końcu w obu przypadkach chodzi nam o dobrą inwestycję. Zakładając konto bankowe, liczymy na dogodne warunki, wygodne zawiadywanie naszymi finansami, profesjonalne podejście banku do klienta, bezpieczeństwo naszych środków.

Myśląc o koncie na portalu randkowym, spodziewamy się intratnych propozycji, atrakcyjnej bazy danych potencjalnych użytkowników, ciekawie zorganizowanej strony internetowej itp. Przy wyborze któregokolwiek z kont – bankowego bądź randkowego – znaczenie ma nakład czasu, energii i środków pieniężnych.

A zatem sami widzimy, jak wiele łączy te dwa zagadnienia. Jakie jeszcze istotne kwestie łączą bądź różnią poszczególne konta?

Na początek trochę definicji:

Rachunek bankowy zakłada się w banku, w celu: rejestracji wypłat i wpłat, udzielania kredytów, prowadzenia rozliczeń bezgotówkowych oraz umieszczania wkładów pieniężnych w celu oszczędzania. Konto prowadzone jest na podstawie umowy cywilnoprawnej, zwartej pomiędzy bankiem a klientem. Właścicielem rachunku bankowego może być osoba fizyczna.

Poprzez posiadanie unikatowego numeru rachunku, klient otrzymuje właściwe sobie „miejsce”, w którym przechowuje środki pieniężne oraz dokonuje wpłat i wypłat, i do którego – przynajmniej w teorii – dostęp ma tylko ów klient i nikt inny (chyba że kontem zawiadują współwłaściciele).

Klient może otworzyć konto bezpośrednio w oddziale banku bądź dokonać tego drogą internetową. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające prawną tożsamość. Posiadacz konta może swobodnie dysponować swoimi środkami. Priorytetowym obowiązkiem banku jest zapewnienie ich bezpieczeństwa. Bank jest zobowiązany do zachowania tajemnicy bankowej. Informacje o przeprowadzonych operacjach zawiera historia rachunku. Zamknięcie konta następuje poprzez rozwiązanie umowy.

Wyróżnia się następujące rodzaje rachunków bankowych:

 • rachunki rozliczeniowe – bieżące i pomocnicze
 • rachunki lokat terminowych
 • rachunki oszczędnościowe
 • rachunki powiernicze.

Strasznie to wszystko trudne i zawiłe, ale w praktyce, jak najbardziej do ogarnięcia.

Zarówno konto bankowe, jak i randkowe łączy ten sam nośnik – zastosowana technika. W obu przypadkach mamy do czynienia z super zaawansowaną technologią komputerową, w tym ogólnie dostępną Siecią. Internet umożliwia łatwy i szybki dostęp do danego konta. Jak widać rozwój technologii wpływa na naszą wygodę i finanse, a także na jakże silnie pożądane w tych czasach relacje sercowe.

Terminy i definicje związane z kontem bankowym brzmią patetycznie i poważnie. Inaczej ma się sprawa z kontem na portalu randkowym, które to jeszcze dziś wywołuje pobłażliwy uśmiech, a poniekąd przyprawia o pewien luz.

Z definicji: Internetowy serwis Randkowy to rodzaj serwisu społecznościowego polegający na zawieraniu nowych znajomości, w celu umówienia się na spotkanie – randkę. Internetowe portale (przykłady takich stron znajdziesz na https://topserwisrandkowy.pl)  randkowe stanowią nowoczesną, elektroniczną wersję – ogłoszeń matrymonialnych.  A zatem: portale randkowe to miejsca, w których ludzie szukają przyjaźni i miłości. Serwisy te mogą być: płatne, darmowe bądź o częściowej odpłatności. Natomiast ze względu na rodzaj użytkowników, serwisy randkowe dzielą się na: portale, w których zalogować może się każdy oraz na portale mające ustalone kryteria.

Skoro już przebrnęliśmy przez terminy i kluczowe informacje, możemy się – rzecz jasna z przymrużeniem oka – zastanowić

Czym właściwie różni się konto bankowe od konta na portalu randkowym?

Z pewnością uda nam się wyłuskać parę istotnych różnic.

 1. Po pierwsze: Oba konta różnią się nazwą, która słusznie wskazuje na cel i charakter tychże kont.
 2. Po drugie: Konta różnią się dostępnością. Konto bankowe możemy założyć bezpośrednio w banku bądź drogą elektroniczną. Konto randkowe zakładamy wyłącznie na podstawie rejestracji w odpowiednim portalu randkowym.
 3. Po trzecie: Bank istnieje jako w pełni materialna placówka, w której możemy fizycznie się znaleźć. Do portalu randkowego — o ile mamy dostęp do Internetu — możemy logować się w każdym miejscu i o każdej porze.
 4. Po czwarte: Konto bankowe zawsze wiąże się z płatnościami, konto randkowe nie koniecznie. Istnieje wiele darmowych portali randkowych, które działają nieodpłatnie.
 5. Po piąte: Konto bankowe oferuje usługi finansowe, randkowe zaś daje szanse na nową znajomość, przyjaźń, miłość i seks.
 6. Po szóste: Na koncie bankowym wszystko jest przejrzyste i klarowne, dokonując operacji bankowych wiemy, jaki będzie ich rezultat. Konto randkowe i poczynione w związku z nim czynności stanowią jedną wielką niewiadomą. Portal Randkowy nie może nam nic obiecać ani o niczym nas zapewnić. Działamy wyłącznie na własne ryzyko.
 7. Po siódme: Założenie konta wiąże się z pewnym „kredytem zaufania”. W koncie bankowym martwimy i troszczymy się wyłącznie o nasze finanse. Natomiast w przypadku konta randkowego stawką w grze jest nasz stan psychiczny, emocjonalny i sercowy.
 8. Po ósme: Konto bankowe dotyczy takich poważnych dziedzin życia jak: finanse, praca, prowadzenie gospodarstwa domowego, oszczędności. Konto randkowe – oczywiście w zależności od podejścia – stanowi przede wszystkim rozrywkę, przy czym wskazany jest tu pewien luz.
 9. Dziewiąte: Konto bankowe jest po prostu nudne i nie należy się nim z nikim dzielić. Do rachunku dostęp posiada tylko jego właściciel – ewentualnie – inni współwłaściciele. Konto randkowe dostarcza nam silnych przeżyć, emocji. Dzięki niemu wykreowany przez nas profil jest dostępny dla zainteresowanych nami użytkowników, my również mamy możliwość kontaktu z innymi osobami. Najpierw drogą elektroniczną, a potem już w „realu”.
 10. Dziesiąte: Konto bankowe naucza przeliczać pieniądze, natomiast konto randkowe uczy liczyć na samych siebie, uczy ostrożności, trenuje wolę i intuicję.

Obecnie każdy z nas zobowiązany jest posiadać rachunek bankowy, konto randkowe mają tylko nieliczni. Czy faktycznie? Portale randkowe cieszą się coraz większą popularnością i coraz rzadziej kojarzą się ze wstydem. W dzisiejszych czasach konto randkowe może posiadać każdy.

Czy warto?

Każdy może przekonać się sam. Jedno jest pewne: „pieniądze to nie wszystko”, a miłości człowiek będzie szukał zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *