poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Zdecydowana większość z nas prowadzi spokojne i w miarę normalne życie. Chodzimy do szkoły, pracy, robimy zakupy, wyjeżdżamy na urlop itp. Raczej nie myślimy co stanie się z naszą rodziną, gdyby nie daj Boże jednemu ze współmałżonków coś się stało. A załóżmy taką hipotetyczną sytuację. Małżeństwo, dwójka dzieci. Zarówno mąż jak i żona pracują i zarabiają po 2000 zł netto. Nie są to może jakieś wielkie pieniądze, ale na spokojne życie wystarczy. Małżeństwo nie posiada wielkich oszczędności, gdyż ich dochody na to nie pozwalają. I pewnego dnia, mężczyzna jedzie na przejażdżkę rowerową i ginie w wypadku samochodowym. Ogromna tragedia dla rodziny. Ból, płacz, wiele pytań bez podpowiedzi. Gdy pierwszy szok już mija, żona zaczyna zadawać sobie pytanie: „Skąd wezmę pieniądze na życie?” Jest to bardzo dobre pytanie, gdyż połowa wpływów do domowego budżetu znika. A wydatki są na podobnym poziomie. Jeżeli małżeństwo zabezpieczyło się na taki wypadek, żona idzie do szuflady i wyciąga polisę na życie, którą wykupił jej mąż. Wysyła niezbędne dokumenty do towarzystwa ubezpieczeniowego, które przelewa jej pieniądze wskazane w polisie. I ma środki na życie. Przynajmniej do czasu, gdy wszystko się nie unormuje. I na tym polega wielka zaleta polisy na życie. Pomaga nam w wyjątkowo trudnych momentach naszego życia.

Czy warto więc mieć polisę na życie? Na pewno tak, chociaż po pierwsze wiążą się z nią koszty, a po drugie, nie wszyscy muszą ją mieć. Jeśli chodzi o koszty, to są one różne i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od kwoty, jaką wypłaci naszym najbliższym towarzystwo ubezpieczeniowe. Ponadto duże znaczenie ma tu też wiek ubezpieczonego, a także okres na jaki polisa jest zawarta. Na pewno na koszt polisy wpływają też produkty „dołączone” do polisy. Chodzi tu przede wszystkim o produkty inwestycyjne, które mają nam przynieść w przyszłości większe zyski. Czy warty je dokupywać? Każdy sam powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie. Jeżeli szukamy tylko zabezpieczenia dla naszych najbliższych – chyba nie warto. Jeśli chodzi o to kto nie musi posiadać polisy na życie, to do tej grupy należą na pewno osoby samotne, które nie mają komu przekazać pieniędzy, a także te osoby, które mają spore oszczędności.

Ubezpieczenia na życie ma w swojej ofercie praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Ich oferty różnią się pod wieloma względami, dlatego warto zapoznać się z tematem, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy. Dzięki temu może okazać się, że nasza polisa wcale nie jest taka droga, a my będziemy mieli pewność, że najbliższe nam osoby będą zabezpieczone finansowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *