wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy można zarabiać na YouTube?

Na pewno każdy z nas ogląda filmy na YouTube. To niezwykle popularna strona internetowa, na której możemy znaleźć filmy praktycznie z każdej dziedziny naszego życia. Są one tam zamieszczane zarówno przez znanych celebrytów, jak i przez zwykłych ludzi, którzy chcą zyskać sławę, podzielić się z innymi ciekawym nagraniem lub … zarobić na YouTube pieniądze. Okazuje się bowiem, że posiadanie popularnego kanału w tym serwisie może pozwolić nam na dodatkowe dochody, a ich wielkość może okazać się bardzo duża. Oczywiście nie każdy na YouTube może zarabiać. A nawet jeśli już będziemy mieli swój kanał, to należy poświęcić sporo czasu, aby po pierwsze był on popularny, co przełoży się na większe dochody.

Co więc zrobić aby na YouTube zarabiać? Według portalu ZarobkowyNinja.pl przede wszystkim ważny jest pomysł oraz plan, który należy konsekwentnie realizować. Nie jest łatwo się na tym rynku “przebić”. Kanałów na tym portalu są miliony często bardzo podobnych do siebie, więc aby być rozpoznawalnym musimy w naszych filmach pokazywać coś, co sprawi, że ludzie będą chcieli oglądać właśnie nasze filmy, a co się z tym wiąże, będziemy mieli dużo odsłon. Nie szukajmy więc standardowych rozwiązań tylko tematyki, która zachęca ludzi do zaglądania na nasz kanał. Co to może być? Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Czasami niewinny temat może okazać się hitem, a na naszym bankowym koncie w szybkim tempie będą zwiększać się nasze oszczędności.

Jeżeli mamy już popularny kanał na YouTube, możemy na nim zarabiać na kilka sposobów. Oto one:

  1. Zarabianie na reklamach – To najłatwiejszy sposób na zarabianie. Po prostu musimy zostać partnerem YouTube i pozwolić, by w czasie wyświetlania naszych filmów umieszczane były w nim reklamy. Za każdym razem, gdy ktoś w taką reklamę kliknie, dostaniemy za to pieniądze. Nie są to wielkie sumy, dlatego potrzeba dużo “kliknięć”, aby zarobić przyzwoite pieniądze.
  2. Umieszczanie w filmach konkretnej marki lub produktów – Jeżeli będziemy mieli dużo fanów, z całą pewnością wiele firm będzie chciało, by umieścić w nich nazwę swojej marki czy też konkretny produkt. Czasami jest to reklama wprost, a czasem popularne “lokowanie produktu”. W tym przypadku dostajemy pieniądze od reklamującej się firmy od razu, a ponadto czasem za każdy produkt kupiony dzięki naszej reklamie (linki referencyjne).
  3. Wsparcie od fanów – Możesz poprosić swoich fanów o wpłaty pozwalające na twoje konto. Może to być wsparcie jednorazowe lub też regularne. W zamian za to możemy im zaproponować np dostęp do niedostępnych dla wszystkich filmów, specjalne spotkania indywidualne itp.
  4. Sprzedaż własnych produktów – Najpopularniejsi YouTuberzy zarabiają też sprzedając za pośrednictwem swoich filmów własne produkty. Mogą to być książki, poradniki, czy też koszulki z logo. Jest tu bardzo dużo możliwości i wszystko zależy od inwencji posiadacza kanału na YouTube.
  5. Wykorzystanie platform crowdfundingowych – Możemy prosić naszych fanów o wsparcie za pomocą platform crowdfundingowych. Dzięki uzyskanym środkom możemy rozwijać nasz kanał, co pozwoli w przyszłości na jeszcze większe zarobki.

 

Jak widzimy, popularne kanały na YouTube mogą nam przynieść duże dochody. Jednak nie jest to łatwe i musimy temu poświęcić sporo czasu, a ponadto musimy mieć nieco szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *