wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Lokaty w złotówkach czy w walucie obcej?

Myśląc nad wyborem lokaty, warto zastanowić się, czy nie założyć jej w walucie obcej. Banki proponują nam kilka podstawowych walut, jak np. euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie, czy franki szwajcarskie, w których również możemy zakładać lokaty. Czy warto to robić? Zależy to od kilku czynników. Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że są one niżej oprocentowane od tych w polskiej walucie, więc i ewentualne zyski będą niższe. Istnieje jeszcze jeden czynnik, który sprawia, że warto się nad lokatami walutowymi zastanowić. Tym czynnikiem jest kurs walutowy.

Poszczególne waluty mogą w określonym czasie albo stracić na wartości, albo zyskać. I wtedy też osoby które posiadają lokaty walutowe, analogicznie mogą zarobić jak i pomniejszyć kapitał. Jak to działa? Jeżeli założymy dla przykładu lokatę w dolarach na okres 1 roku i w tym czasie wartość dolara do złotówki wzrośnie, to właściciele takich lokat po wymienieniu dolarów na złotówki zyskają. Ale jeśli umocni się złotówka, to na takiej lokacie można też stracić. Wszystko zależy tu od wielu czynników finansowych, które musi wziąć pod uwagę osoba, pragnąca taką lokatę założyć.

Dla kogo jest to więc odpowiedni produkt? Przede wszystkim dla tych, którzy nie boją się ryzyka, a przy okazji chcą uzyskać większe niż na zwykłej lokacie zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *