poniedziałek, 2 sierpniaTwój portal finansowy!
Dołącz do eToro za darmo

Lokaty progresywne – czym się różnią od zwykłej lokaty?

Lokaty progresywne – czym się różnią od zwykłej lokaty?
Lokaty

Aby przyciągnąć do siebie klientów, banki systematycznie wprowadzają do swojej oferty nowe produkty. Jednym z nich jest lokata progresywna. Każdy kto posiada nadwyżki finansowe i chce je bezpiecznie ulokować, może skorzystać z tego produktu i w prosty sposób pomnażać swoje oszczędności.

Czym różni się lokata progresywna od zwykłej lokaty? Przede wszystkim zmieniającym się oprocentowaniem. Na samym początku, jest ono najniższe, ale wraz z upływającymi miesiącami, staje się coraz wyższe. I tak np. oprocentowanie w pierwszym miesiącu może wynosić 1.2 %, w drugim 1.5%, w trzecim 1.8%, a w 12 miesiącu np. 8%. Jak łatwo się więc domyślić, warto trzymać pieniądze na lokacie jak najdłużej, gdyż „pracują” one najlepiej w ostatnich miesiącach oszczędzania.

Innym atutem takiej lokaty jest możliwość dopłacania do niej pieniędzy, bez konieczności otwierania nowej umowy. Każdy kto posiada taką lokatę, w każdej chwili jest w stanie wypłacić swoje pieniądze – bez utraty wypracowanego zysku.

Lokata progresywna będzie zatem idealnym produktem dla osób, które pragną ulokować swoje pieniądze na dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
karta kredytowa i okres bezodsetkowy
Karta kredytowa – darmowy kredyt dzięki okresowi bezodsetkowemu

Karty kredytowe stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków, jednakże wiele osób rezygnuje z tego produktu, gdyż uważają oni, że...

Zamknij