wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Lokata z funduszem

Powszechnie wiadomo, że zyski jakie możemy uzyskać na lokatach są bezpieczne, ale niezbyt wielkie. Z tego powodu część banków wprowadziła do swojej oferty produkt, który pozwala na uzyskanie o wiele wyższych zysków, jednak jest obarczony nieco wyższym ryzykiem. Produktem tym jest lokata z funduszem.

Środki, które wpłacamy na taką lokatę z funduszem, są dzielone na dwie części. Pierwsza część trafia na zwykłą lokatę bankową. Natomiast druga część, jest inwestowana w wybrany fundusz. Jak dzielone są te części – zależy to od umowy pomiędzy bankiem a osobom, która wpłaca środki. Zwykle jest to „pół na pół”, ale zdarzają się też inne rozwiązania. Ponadto, klient banku może też wybrać, do jakiego funduszu jego pieniądze mają trafić.

Środki zgromadzone na lokacie, są bezpieczne i przynoszą niewielki zysk. Natomiast środki znajdujące się w funduszu, mogą nam przynieś dużo większe korzyści, jednak istnieje ryzyko, że część pieniędzy możemy stracić. Wszystko zależy od trafności inwestycji, od sytuacji na rynkach finansowych i innych czynników ekonomicznych.

Na pewno lokata z funduszem jest dobrym rozwiązaniem, dla tych ludzi, którzy nie boją się zaryzykować utraty swoich środków i chcą uzyskać nieco wyższe zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *