czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak znaleźć najlepszą lokatę bankową

Istnieje wiele sposobów na bezpieczne oszczędzanie. Jednakże pośród nich, już od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się bankowe lokaty. I to co ciekawe, chociaż w dzisiejszych czasach nie przynoszą nam one wielkich zysków, to jednak w dalszym ciągu każdego dnia miliony złotych „lądują” na depozytach w bankach. Poniżej podpowiemy, co zrobić by znaleźć jak najlepszą lokatę bankową dzięki czemu nasze oszczędności będą dla nas najlepiej pracowały.

Na początku przypomnijmy może, na jakiej zasadzie działa lokata. Najprościej mówiąc, że jest to umowa pomiędzy bankiem a jego klientem, na podstawie której klient zostawia w banku określoną ilość pieniędzy. Co ważne, w umowie tej musi być także określony czas, na jaki pieniądze zostaną w banku zostawione. W zamian za możliwość „obracania” naszymi pieniędzmi, bank zobowiązuje się do zapłacenia nam odsetek, które w tym przypadku są naszym zyskiem. Mamy wiele różnego rodzaju lokat, które dzielą są ze względu na okres, system kapitalizacji, czy sposób naliczania odsetek. Zakładamy oczywiście taką, która nam najbardziej odpowiada.

Jak już pisaliśmy wcześniej, obecnie oprocentowanie lokat jest bardzo niskie i nic nie wskazuje, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Dlatego musimy robić wszystko, by zakładać lokaty w tych bankach, w których ich oprocentowanie jest najwyższe, co pozwoli nam na uzyskanie najwyższych zysków. Ale jak takie lokaty znaleźć? Możemy chodzić od banku do banku i porównywać ich oferty. Ale jak łatwo się domyśleć, może nam to zająć mnóstwo czasu i stracimy na to wiele energii. O wiele łatwiej i szybciej możemy znaleźć idealną lokatę, jeśli skorzystamy z jakiejś porównywarki internetowej. Jest ich w sieci internetowej bardzo wiele, więc bez trudu jakąś znajdziemy. Wartą uwagi porównywatką lokat jest https://zarabiajprzez24.pl/ranking-lokat-bankowych/.

Jakie są zalety tych porównywarek lokat? Przede wszystkim są one niezmiernie łatwe i proste w obsłudze. Wystarczy, że wpiszemy jaką kwotę chcemy wpłacić do banku, na jaki okres czasu i szybko dostaniemy informację, który bank zaoferuje nam najlepsze warunki. Będziemy wiedzieć także ile będzie wynosił nasz zysk, czy też ile będzie nam z naszego zysku odtrącone na podatek. Co więcej, prosto z porównywarki możemy przejść na stronę banku, w której będziemy chcieli założyć lokatę, co także ułatwia nam rozpoczęcie oszczędzania.

Czy warto skorzystać z porównywarki lokat bankowych? Na pewno tak, gdyż jest to najszybszy sposób na porównanie ofert banków i znalezienie naj dla nas najlepszej.

3 Comments

  • Kozica

    Wydaje mi się, że teraz na lokatach nie ma co oszczędzać. Już lepiej kupić sobie Obligacje, któe zawsze dają zyski większe niż inflacja. Wpłacają pieniądze do banku na lokatę, realnie stracimy, bo gdy pieniądze wyjmiemy, będziemy mogli za nie kupić mniej, niż przed wpłatą depozytu.

  • SPorts

    Żeby zarabiać na lokatach, to trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie i przelewać środki z jednego banku do drugiego. Dzieki temumamy szansę skorzystać na promocyjnych oprocentowaniach, któe dają zarobić o wiele więcej niżna zwykłych bankowych lokatach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *