czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak tanio wysyłać paczki do innych krajów?

Wydawać by się mogło, że Świat jest dzisiaj bardzo mały. A wszystko przez to, że większość z nas korzysta z sieci internetowej, dzięki czemu możemy szybko „przemieszczać” się z jednego końca Świata na drugi. Ponadto z jednego do drugiego kraju możemy przemieszczać się szybko za pośrednictwem samolotów, a co więcej koszty takich „podróży” wcale nie są bardzo duże.

Na pewno gdy zadamy pytanie naszym rodzicom czy dziadkom jak wyglądało to wszystko jeszcze kilkadziesiąt lat temu, powiedzą nam szybko, że wszystko było całkiem inne, a przede wszystkim dłuższe. Zwykły list, wysłany z jednego kraju do drugiego, potrzebował wielu dni, by od adresata dotrzeć do odbiorcy. A dzisiaj? Gdy wysyłamy maila, odbiorca dostaje go po kilku sekundach, bez względu na to, w jakim kraju mieszka. Podobnie sprawa wygląda, gdy wysyłamy paczki do innych krajów. Jeszcze kilkanaście lat temu, było to bardzo czasochłonne a dzisiaj, trwa zaledwie 2-3 dni.

Ponieważ nikt z nas nie lubi przepłacać, zastanówmy się co możemy zrobić, aby nie przepłacać za przesyłki międzynarodowe. Przede wszystkim, nie zamawiajmy pierwszego lepszego kuriera, którego numer telefonu wpadnie nam w rękę. Konkurencja na rynku przesyłek kurierskich, jest dzisiaj ogromna, więc firmy kurierskie muszą „walczyć” o klientów, często za pośrednictwem niższych cen. Dlatego poszczególne oferty, mogą znacznie różnić się „cenowo”, a różnica ta może nawet sięgać 50-60%. Dlatego zanim zdecydujemy się na wybór firmy kurierskiej, porównajmy ich ceny. Najlepiej i najszybciej możemy to zrobić w Internecie, gdzie działa kilka porównywarek cen za usługi kurierskie.

Szukając najtańszej firmy przewozowej, szybko przekonamy się, że cena za usługę, uzależniona jest w dużej mierze od wagi paczki i od jej gabarytów. Najtańsze są paczki o standardowych rozmiarach (suma wszystkich boków paczki, nie powinna przekraczać 170 cm), a także paczki o najniższej wadze. W związku z tym, oczywiście o ile jest to możliwe, starajmy się tak ułożyć wysyłany towar, aby rozmiary paczki nie przekraczały wymaganych wymiarów. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o wagę. Jeżeli tylko da się coś zbędnego z naszej paczki odrzucić – zróbmy to. Na pewno na tym zaoszczędzimy.

Jest jeszcze jeden sposób na obniżenie kosztów, związanych z wysyłaniem paczek do innych krajów. Tym sposobem są negocjacje. Zawsze możemy starać się obniżyć koszty za kuriera, zwłaszcza gdy paczki wysyłamy dosyć często. Nie bójmy się tego, gdyż naprawdę może to przynieś nam dodatkowe oszczędności.

Czy można dzisiaj stosunkowo tanio przesyłać paczki z jednego kraju do drugiego? Na całe szczęście tak. Zastosujmy się tylko do podanych porad, a w naszym portfelu pozostanie spora gotówka, którą będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *