wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak tanio wysłać paczkę?

Zazwyczaj o konieczności wysyłki paczki dowiadujemy się niespodziewanie. Wtedy też przeszukujemy Internet z nadzieją na znalezienie najlepszej opcji przesyłki. Zajmuje to naprawdę wiele czasu, biorąc pod uwagę to, jak wielu kurierów istnieje obecnie na rynku. Aby oszczędzić czas i pieniądze, warto zastanowić się nad wyborem pośrednika kurierskiego, jak choćby ParcelABC. Jego zadaniem jest wyszukanie najatrakcyjniejszej oferty wysyłki, dopasowanej do potrzeb klienta. Nie trzeba się wówczas o nic martwić, gdyż broker zajmuje się całą procedurą dostawy. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego warto z niego skorzystać.

Oszczędność czasu

Jak wcześniej wspomniano, dzięki pośrednikowi nie musisz sprawdzać oferty każdej firmy kurierskiej z osobna. Wszystkie dostępne usługi zostaną przedstawione w porównywarce cenowej. Tam też samodzielnie można wybrać właściwą ofertę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. Zamiast tracić parę godzin na szukaniu w Internecie istotnych informacji czy fraz, takich jak choćby paczka z Niemiec do Polski cena, wystarczy wpisać miejsce nadania i odbioru paczki oraz jej gabaryty, by został wyświetlony koszt wysyłki. Procedura składania zamówienia zajmuje więc maksymalnie kilka minut. Warto wspomnieć, że kurier realizuje usługi od drzwi do drzwi, dzięki czemu nie ma potrzeby dźwigania swoich przesyłek na pocztę czy do paczkomatu. Kurier sam o wskazanej przez Ciebie porze odbierze paczkę spod drzwi Twojego domu.
Oszczędność pieniędzy

Pośrednik kurierski ParcelABC oferuje najtańsze usługi na rynku. Jego paczki dostarczają najlepsi przewoźnicy, w tym między innymi UPS, InPost, FedEx, DPD i TNT. W związku z tym, że obecnie większość firm stara się za wszelką cenę dostarczyć paczki do adresata jak najszybciej, wiele kurierów podróżuje częściowo niewypełnionym samochodem. Firmy kurierskie tracą przez to wiele pieniędzy. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi ParcelABC podczas składania przez zamówienia wyszukiwane zostają wolne miejsca w transportach wyżej wymienionych przewoźników. Te niewykorzystane przestrzenie zostaną wypełnione paczkami klientów. To z kolei sprawia, że kurierzy mają zawsze pełne samochody, a pośrednikom oferowane są niskie ceny. Klienci korzystający z usług takiego brokera zawsze wysyłają zatem paczki najtaniej na rynku.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo paczki jest najważniejsze dla każdego przewoźnika. ParcelABC oferuje swoim klientom darmowe ubezpieczenie każdej przesyłki do kwoty 25 €. Aby spełnić oczekiwania tych, którzy przesyłają towary o wysokiej wartości, firma uruchomiła możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia nawet na kwotę 5000 €. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli wartość wysyłanego produktu przekracza wspomniane 25 €. Dzięki temu można mieć pewność, że w razie ewentualnego upadku lub jakiegoś zdarzenia losowego kurier zwróci pieniądze za uszkodzony towar.

Szybka przesyłka

Pośrednicy często oferują także dodatkowe usługi dostawy, jak na przykład ekspresowa paczka. Często ta opcja dostawy jest droższa od zwykłej, ekonomicznej. Wówczas jednak doręczenie odbywa się drogą lotniczą, co zwiększa jej koszty, ale także skraca czas oczekiwania. Opcja ta zatem jest szczególnie polecana tym, którym zależy na błyskawicznej dostawie. W przypadku nadania takiej przesyłki z samego rana, dotrze ona do odbiorcy nawet tego samego dnia. Maksymalny czas dostawy takiej paczki wynosi 2 dni robocze, bez względu na to skąd i dokąd jest przesyłana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *