czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy można tanio podróżować po Świecie?

Zdecydowana większość ludzi, chce swój urlop spędzać poza domem. Co więcej, coraz więcej osób deklaruje, że chętnie swoje wolne od pracy dni, spędziłoby poza granicami naszego kraju. Niestety taki wjazd zagranicę, wiąże się z dosyć wysokimi kosztami. Albowiem musimy się w jakiś sposób do innego kraju dostać, musimy zarezerwować sobie nocleg czy też znaleźć lokal, w którym będziemy jedli. I to właśnie zazwyczaj wysokie ceny sprawiają, że dosyć duża część naszych rodaków, nie wyjeżdża w czasie urlopu ze swojego domu, ewentualnie decydując się na jakiś wyjazd ale na terenie naszego kraju. Ale czy musi tak być? Czy nie możemy tanio podróżować po Świecie? Oczywiście że możemy, tylko musimy się o to postarać.

Aby tanio podróżować po Świecie, musimy sporo czasu poświęcić na przygotowania do urlopu. Oczywiście najłatwiej iść do biura podróży i kupić sobie wycieczkę, ale musimy wiedzieć, że będzie ona nas wtedy sporo kosztowała. Jeżeli nie chcemy nadwyrężać naszego domowego budżetu jadąc na urlop, musimy więc wziąć sprawy w swoje ręce i samemu wszystko sobie zorganizować.

Gdy zdecydujemy się na urlopowy wyjazd poza granice naszego kraju, musimy o tym pomyśleć dużo wcześniej. Nie możemy bowiem zaplanować sobie konkretnej daty, kiedy wyjedziemy, tylko musimy być elastyczni i musimy szukać odpowiednich pod względem ceny okazji. Przede wszystkim chodzi tu o bilety lotnicze, gdyż to one stanowią w czasie wyjazdu największe obciążenie dla naszego budżetu. Sprawdzajmy więc systematycznie wyszukiwarki tanich lotów, gdyż od czasu do czasu linie lotnicze ogłaszają specjalne promocje, dzięki którym bilety można kupić w niezwykle atrakcyjnych cenach. Warto tu przy okazji wspomnieć, aby po każdorazowym szukaniu tanich lotów, wyczyścić pamięć naszej przeglądarki internetowej, czyli tzw. cookies. Albowiem gdy tego nie zrobimy, wyszukiwarki zapamiętają jakie kierunki podróży nas interesują i będą podnosić ceny biletów na interesujące nas trasy.

Gdy mamy już w ręku tani bilet lotniczy, warto poszukać tanich noclegów. Nie chodzi to o szukanie hoteli, gdyż w takim wypadku ceny za nasz nocleg mogą okazać się dosyć wysokie. Szukajmy innych alternatyw, jaką może być tzw. couch surfing. Terminem tym określa się darmowe noclegi, jakie oferowane są przez osoby prywatne. Na specjalnych portalach, informują oni turystów, że można u nich za darmo przenocować. Jest to doskonała opcja, chociaż nie możemy spodziewać się luksusów w miejscu, które wybierzemy na nocleg. Jeżeli wybieramy się na urlop w okresie letnim, warto zabrać ze sobą namiot i to właśnie w nim spędzać noce. W wielu miejscach za „rozbicie” namiotu nic nie musimy płacić, wiec dzięki temu automatycznie koszt naszego urlopu maleje.

W czasie urlopu dosyć ważnym aspektem jest poruszanie się z jednego miejsca do drugiego. Jeżeli spędzamy nasz urlop w miejscu, gdzie nie trzeba się wiele poruszać – nie szukajmy środka transportu, tylko poruszajmy się pieszo. Jeżeli jednak będziemy zmuszeni przemieszczać się na większe odległości, sprawdźmy jaki środek transportu będzie dla nas najtańszy. Albowiem w jednym kraju bardzo tanie są bilety na pociąg, a w innym bardziej opłaca się samemu wynająć samochód.

Nie możemy też zapomnieć, że w czasie urlopu będziemy musieli coś zjeść. Oczywiście najtańszą opcją jest samodzielne przygotowanie posiłków, jednakże nie zawsze mamy na to czas, czy też nie mamy do tego odpowiednich warunków. Wtedy pozostaje nam stołowanie się w lokalach gastronomicznych. I tutaj warto szukać ich nieco dalej od znanych atrakcji turystycznych czy centr miast. Albowiem właściciele takich lokali, zawsze będą podnosić w nich ceny, gdyż wiedzą, że i tak turyści do nich trafią i zamówią posiłki. Nieco dalej od takich miejsc, możemy znaleźć lokale, w których za kolacje czy obiad zapłacimy nawet o połowę mniej.

Jak widać, podróżowanie po Świecie wcale nie musi być drogie. Jeżeli zastosujemy się do podanych wyżej wskazówek, w naszym portfelu może pozostać bardzo dużo pieniędzy, a my spędzimy wspaniały urlop. Oczywiście musimy się do takiego samodzielnie zorganizowanego wyjazdu odpowiednio przygotować, ale na pewno warto to zrobić, by mile i co równie ważne tanio spędzić swój wolny czas.

2 Comments

  • Krakus

    Zgadzam się, że jak się dobrze rozglądniemy, to możemy w tani sposób podróżowć po całym Świecie, a zwłaszcza po Europie. Największe oszczędności możemy znaleźć w cenach biletu na samolot. Również sporo można zaoszczędzić na jedzeniu, jeśli się je przygotowuje samemu. Ja sam tak robie i dzięki temu, bz zbytnich wydatków, zwiedziłem już kilkanaście ciekawych miejsc w Europie.

  • Login

    Ja zawsze staram się podróżować za przyzwoite pieniądze – oczywiście z zachowaniem odpowiedniego standardu. I najważniejsze, to tanio kupić bilet lotniczy i hotel. Reszta wydatków nie jest juz tak istotna w czasie urlopu, więc warto się skupic na tych dwóch elementach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *