wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Porównywarka cen energii – łatwy sposób na podpisanie atrakcyjnej umowy z dostawcą prądu

Współcześnie każdy z właścicieli domów lub firm może samodzielnie zdecydować się na konkretnego dostawcę prądu. Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych ofert sprzedawców energii elektrycznej, niektóre z nich zachęcają korzystną ceną za energię czynną, zaś inne rozpieszczają klientów dodatkowymi bonusami (gwarancja najniższej ceny) lub brakiem opłat handlowych.

Wybór dostawcy prądu nie jest łatwym zadaniem, wiąże się z trudnym i wnikliwym przestudiowaniem wielu umów. Umowy sprzedawców prądu bardzo często są skomplikowanie zbudowane, na pierwszy rzut oka wydają się być atrakcyjne, jednak po dokładnym przeliczeniu niekiedy mogą okazać się niecelnym wyborem. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki cen energii.

Porównywarka cen energii jest całkowicie bezpłatna i pozwala w szybkim czasie przedstawić możliwe dla każdego nas opcje. Porównuje około 50 ofert sprzedawców prądu w zaledwie 1,5 minuty i pozwala zaoszczędzić do 20% na rachunkach za energię elektryczną. Precyzyjnie przedstawia usługi wszystkich sprzedawców, nic nie sugeruje (nie wyróżnia konkretnego sprzedawcy), nie pomija żadnych kwestii i pozwala rozsądnie podjąć decyzję.

Tania energia elektryczna w domu

Aktualnie każdy odbiorca energii elektrycznej ma prawo do zmiany sprzedawcy prądu – zasada TPA (możliwość zmiany sprzedawcy prądu w dowolnym momencie). Oczywiście najkorzystniejszym okresem jest zbliżający się termin końca obecnej umowy (brak kosztów wynikających z zerwania bieżącej umowy).

Obecnie dostępni na rynku sprzedawcy prądu stale konkurują ze sobą i starają się zachęcić swoich odbiorców atrakcyjnymi ofertami (niska cena energii, brak opłat handlowych itp.). Wzrost konkurencyjności sprawia, że ceny obniżają się, a oferty stają się bardziej atrakcyjne. Odbiorcy prądu, dzięki temu mogą samodzielnie decydować o wyborze sprzedawcy, mają szansę na zmniejszenie swoich rachunków i zaoszczędzenie pieniędzy na inne wydatki.

Jakość prądu i przerwy w dostawie

Niektórzy właściciele gospodarstw domowych obawiają się, że zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla domu spowoduje przerwy w dostawie prądu. Takie stwierdzenie jest błędne,  zmieniając sprzedawcę prądu nigdy nie zmieniamy dystrybutora energii. Możemy być zatem pewni, że prąd od nowego sprzedawcy dalej będzie miał tą samą jakość, a sama zmiana nie będzie wiązała się z żadną przerwą. Każdy dystrybutor energii elektrycznej ma przypisany odpowiedni obszar, którego odbiorca nie może zmienić.

Porównanie ceny energii elektrycznej dla domu

Porównywarka cen energii umożliwia wybór najlepszego sprzedawcy prądu dla Ciebie i Twojej rodziny. Dostępna jest dla każdego i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Pozwala sprawnie podsumować ile pieniędzy będziemy płacić za rachunki za prąd wybierając konkretnego sprzedawcę.

Porównywarka cen energii umożliwia również weryfikacje straconych do tej pory pieniędzy (bieżąca umowa na dostawę prądu porównana z atrakcyjniejszymi umowami). Różnica wartości kwoty na rachunku za energię elektryczną dla domu w przeciągu miesiąca nie jest ogromną kwotą, jednak w zestawieniu rocznym pozwala naprawdę sporo zaoszczędzić.

Reasumując, porównywarka cen energii to idealnie rozwiązanie dla osób szukających korzystnych sposobów na zaoszczędzenie i lubiących podejmować rozsądne decyzje. Pozwala zapewnić wysokiej jakości prąd w dobrej cenie, chroni mieszkańców przed ukrytymi kosztami i gwarantuje niezbędną pomoc. Więcej informacji o porównywarce cen prądu znajdziemy na optimalenergy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *