czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak tanio zorganizować zagraniczny wyjazd na narty

Już od kilku tygodni mamy kalendarzową zimę. Narciarze z niecierpliwością czekali na tę porę roku, planowali urlop w Zakopanem, Wiśle czy innym znanym polskim kurorcie narciarskim. Tymczasem mamy połowę stycznia, a śniegu praktycznie nie ma. Wprawdzie stoki narciarskie są zaśnieżone ( w większości jest to śnieg sztuczny), ale nie ma zimowej atmosfery czy mrozu. Dla wielu miłośników białego szaleństwa jest to sytuacje nie do zaakceptowania, w związku z tym szukają oni alternatywy dla polskich stoków. Dlatego też, szukają oni miejsca, gdzie będa mieli pewność że białego puchu nie zabraknie, a po znakomicie ośnieżonych stokach można szusować do późnych godzin nocnych. Miejsce takie bez problemów można znaleźć we Włoszech, Francji czy Szwajcarii. Jednakże wielu z narciarzy obawia się, że na taki wyjazd nie będzie ich stać. Tymczasem przy dobrym planowaniu może okazać się, że urlop w Alpach będzie tańszy niż w polskich Tatrach.

Przeglądając foldery biur podróży bez problemu znajdziemy oferty związane z wyjazdem na narty. Jednakże ceny jakie w tych folderach się znajdują nie zawsze spodobają się osobom, które na nartach chcą pojeździć. Jeżeli chcemy zapłacić mniej, musimy wycieczkę zarezerwować dużo wcześniej i oczywiście wpłacić chociażby zaliczkę. Nie wszystkim taka rezerwacja z dużym wyprzedzeniem odpowiada, gdyż nie wiedzą oni dokładnie kiedy na urlop będą mogli pojechać. Natomiast jeśli chcemy zorganizować wyjazd w ostatniej chwili, możemy zapłacić sporo pieniędzy za możliwość zjeżdżania po stoku. Dlatego w takim przypadku warto wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować sobie wyjazd samemu. Powie ktoś że to trudne. Ale rzeczywistość jest zupełnie inna. W jeden wieczór można sobie spokojnie zorganizować tani wyjazd na narty w miejsce, gdzie śniegu będzie pod dostatkiem. 

Oczywiście najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o wyjazd za granicę jest organizacja noclegu. Na szczęście możemy skorzystać z odpowiednich wyszukiwarek w Internecie. Zaznaczamy w nich kryteria które musi spełnić nasz hotel czy pensjonat (ceny, ilość gwiazdek, opinie innych gości itp) i błyskawicznie na ekranie monitora pokażą się miejsca, w których możemy się przespać i odpocząć po całodniowym szaleństwie. Wystarczy teraz wybrać to, które nam najbardziej odpowiada i jeden problem mamy “z głowy”. Następnie musimy zorganizować transport. Tutaj musimy zdecydować się czy na nasz urlop pojedziemy własnym samochodem, czy też skorzystamy z transportu zorganizowanego. Mamy tu do wyboru autobusy lub też samoloty – najlepiej z tanich linii lotniczych. Możemy się zdziwić, jak tanio można polecieć do Włoch czy Francji. Wystarczy zarezerwować bilet i sprawę mamy załatwioną. Bez pośredników, którym musielibyśmy oczywiście coś zapłacić. Pozostaje jeszcze kwestia wyżywienia. Mamy tu dwie możliwości – droższą i tańszą. W przypadku tej pierwszej, wszystkie posiłki jemy w restauracjach, których w kurortach narciarskich nie brakuje. W przypadku tej drugiej, przynajmniej część posiłków przygotowujemy samodzielnie, co znacznie zmniejsza koszty urlopu. 

Samodzielnie zorganizowany wyjazd w Alpy wcale nie będzie nas więcej kosztował niż w polskie czy słowackie Tatry. A będziemy mieli pewność, że warunki narciarskie jakie tam spotkamy będą znakomite. Oczywiście może to od nas wymagać nieco więcej wysiłku jeśli chodzi o organizacje, ale na pewno korzyści jakie będziemy mieli z takiego wyjazdy pozwolą nam szybko o tym wysiłku zapomnieć.

2 Comments

  • kaka

    W tym roku wyjazd na narty jest wyjątkowo tani. Ale istnieje ryzyko, że gdy pandemia będzie się rozwijać, nie pojedziemy nigdzie, bo wszystko będzie pozamykane. Zobaczymy jak się to rozwinie.

  • Kastro

    Ciekawe jak w tym roku będą wyglądały wyjazdy na narty. Trochę sie obawiam, że nic z tego nie będzie i trzeba będzie ewentualnie pojechać w polskie góry, o ile nie zamkną wszystkich hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *