środa, 17 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Dobry Start czyli 300 zł na każde dziecko

Rząd ogłosił nowy program, który ma wspomagać rodziców posyłających dzieci do szkoły. Chodzi o program Dobry Start, który zakłada wypłatę pieniędzy w wysokości 300 zł na każde dziecko. Pieniądze mają być przeznaczone na wyprawkę szkolną. Ze świadczenia korzystać mogą uczniowie od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do ukończenia 20 lat jeśli kończy się przez rozpoczęciem roku szkolnego. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, świadczenie będzie można pobierać do ukończenia 24 roku życia.

Aby otrzymać pieniądze, należy złożyć wniosek do odpowiedniego co do miejsca zamieszkania Urzędu Miasta lub Gminy. Program Dobry Start ma wystartować już w tym roku i obejmie rozpoczynający się we wrześniu rok szkolny 2018-2019. Świadczenie będzie wypłacane jednorazowo w wysokości 300 zł na dziecko.

Tak jak i w przypadku programu 500 plus, wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej. W tym pierwszym przypadku można to robić od 1 lipca, a jeśli chodzi o wniosek papierowy od 1 sierpnia. Jeżeli wniosek zostanie wypełniony w sposób prawidłowy i zostanie złożony do końca sierpnia, pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej do końca września. Wnioski będzie można składać do 30 listopada. W przypadku gdy zostanie ona złożony po wakacjach, na pieniądze będziemy czekać nie dłużej niż 2 miesiące.
Obsługa programu będzie kosztowała nas około 1.5 mld zł rocznie. Nie będzie żadnych kryteriów które trzeba by było spełnić by otrzymać pieniądze. Nie trzeba też będzie udowodnić na co zostały środki przeznaczone.

3 Comments

  • KKK

    Znowu rewelacyjny pomysł, szkoda tylko że na kredyt. Przecież w budżecie nie ma pieniędzy na takie wydatki, więc pieniądze trzeba będzie pożyczyć. A dzieci które teraz z programu będą korzystały, w przyszłości będą je z odsetkami spłacać.

    • Romiii

      Zgadzam się jak najbardziej. Ale jakoś wyborców trzeba kupić. Najgorsze jest to, że takie postępowanie oglupia społeczeństwo, bo zamiast podnosić swoją wiedzę czy kwalifikację, żeby lepiej zarabiać, to uczy się wszystkich lenistwa i czekania aż państwo da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *