wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Black Friday, Dzień Darmowej Dostawy – czyli jak zaoszczędzić na kupowaniu

Przed Świętami Bożego Narodzenia mamy zawsze bardzo dużo wydatków. Prezenty, odświętny wystrój domu… To wszystko sprawia, że z naszego portfela pieniądze uciekają bardzo szybko i czasem po prostu zaczyna ich brakować. Niektórzy w takiej sytuacji szukają pomocy w banku, gdzie zaciągają kredyty lub zapożyczają się u znajomych. Ale czy jest to do końca właściwe rozwiązanie? Przecież pieniądze trzeba będzie oddać i to może znowu nadszarpnąć nasz domowy budżet. Może lepiej poszukać okazji, na zaoszczędzenie w czasie zakupów? A trzeba przyznać, że okazji do tego mamy bardzo dużo.

W czasie przedświątecznych zakupów oczywiście najbardziej korzystają sklepy. Ale ponieważ panuje między nimi ogromna konkurencja, muszą robić wszystko, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. W związku z tym ogłaszają różnego rodzaju promocje, wyprzedaże itp. A na dodatek organizowane są różnego rodzaju akcje, które mają zasięg ogólnopolski czy nawet światowy.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych dni przez „zakupowiczów” jest Black Friday. Czarny Piątek to tradycja, która dotarła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. Black Friday przypada zawsze na pierwszy piątek po amerykańskim święcie jakim jest Dzień Dziękczynienia. Mówi się, że jest to pierwszy dzień przedświątecznych zakupów. To właśnie wtedy rozpoczynają się wielkie wyprzedaże, na których można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Może więc warto poczekać z zakupami prezentów czy innych rzeczy niezbędnych na Święta, by nie opróżniać naszego portfela?

Sklepy internetowe, także próbują przyciągać klientów specjalnymi ofertami. Szczególnie dużo możemy ich spotkać w Cyber Monday. Przypada on zawsze w pierwszy poniedziałek po Black Friday. Po raz pierwszy mieliśmy okazję kupować taniej w Internecie w 2005 roku, a cała „akcję” zapoczątkowała amerykańska ekonomistka Ellen Davies. Jest to niejako kontynuacja zakupów z Black Friday i weekendu. Ale w poniedziałek większość osób jest już w pracy, więc mogą oni robić zakupy tylko w sieci. Więc to dlatego sklepy internetowe przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie i liczą zyski, które w tym dniu są największe w roku.

Zarówno Black Friday jak i Cyber Monday ma zasięg ogólnoświatowy. Natomiast w Polsce mamy Dzień Darmowej Dostawy. W tym właśnie dniu, sklepy internetowe biorące udział w akcji, pokrywają wszelkie koszty przesyłek, produktów, które zostały w nich zakupione. Znowu więc można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jednakże przed zakupami sprawdźmy, czy sklep w którym zakupy chcemy robić, bierze w akcji udział.

Jak widzimy, w czasie przedświątecznych zakupów, wcale nie musimy przepłacać. Wystarczy, że zrobimy zakupy w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu, a w naszym portfelu pozostanie wiele pieniędzy.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *